dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

budujemy DN KAREN

Chyba czas zacz??

Oceń ten wpis
Na początek co już jest.
Działka od dawna. Przygotowujemy do budowy trzeba stare rozebrać i posprzątać. Tą częścią zajął się szwagier. Stara stodoła zniknęła w jeden dzień a drzewo mu się przyda.
Zostało trochę podmurówki z kamienia ale to załatwimy na wiosnę. Warunki zabudowy po 3 m-cach się uprawomocniły. Długo bo rejon został wpisany do otuliny sulejowskiego parku krajobrazowego. Projekt to DN Karen typowy - za tydzień odbieramy po poprawkach od projektantki. Technologia ustalona - będzie płyta fundamentowa, sciany ytong 24 plus 25 styro, na dachu pełne deskowanie i papa na początek a potem dachówka albo blacha zależy co postanowi inwestor (żona). Kominy i kanały wentylacyjne powyrzucane. Niestety inwestor się uparł na kominek i jeden komin będzie ale wyrzucony z domu na zewnątrz. Poddasze będzie ocieplane pianką. Ogrzewanie podłogowe na bazie PC. Wentylacja z reku. Mam zamiar do końca roku zakończyć papierologię i zabrać się do konkretów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar R&K
    "Technologia ...."

    wszystko super tylko po co ta pompa ciepła ...
  2. Avatar alusia1974
    Powodzenia.No i nie rozumiem przedmowcy,po co ta pompa ciepla.A przedmowca jak ma na gaz ogrzewanie,to go pytaja,po co ten gaz?
  3. Avatar R&K
    z wszystkich urządzen do grzania to jest najdroższe inwestycyjnie i nie ma szans zwrócenia się w czasie uzytkowania - no chyba ze dom ma z 500m2
  4. Avatar plusfoto
    Cytat Napisał R&K
    z wszystkich urządzen do grzania to jest najdroższe inwestycyjnie i nie ma szans zwrócenia się w czasie uzytkowania - no chyba ze dom ma z 500m2
    A od kiedy inwestując w dom ma on się zwrócić?
  5. Avatar R&K
    sam dom nigdy sie nie zwroci - nie ma nawet o czym mówić - sam buduje więc wiem
    ale są różne źródła ciepła i różne rozwiązania , w różnej cenie - to jest najmniej opłacalne - wolabym tą kase wydać w lepszą izolacje - dzieki czemu potrzebowałbym znacznie mniej ciepła co za tym idzie mógłbym ogrzewac dom innym moze drozszym zródłem ciepla ale równie tanio i bezobslugowo
  6. Avatar plusfoto
    Plany poszły do firm zajmujących się płytą do wyceny. Zobaczymy co z tego wyjdzie. czekam na konkrety od nich. Konbet otrzymał swoją działkę i ma się zająć stropem. W elektrowni wszystkie formalności załatwione i czekamy dalej.
  7. Avatar plusfoto
    Cytat Napisał R&K
    sam dom nigdy sie nie zwroci - nie ma nawet o czym mówić - sam buduje więc wiem
    ale są różne źródła ciepła i różne rozwiązania , w różnej cenie - to jest najmniej opłacalne - wolabym tą kase wydać w lepszą izolacje - dzieki czemu potrzebowałbym znacznie mniej ciepła co za tym idzie mógłbym ogrzewac dom innym moze drozszym zródłem ciepla ale równie tanio i bezobslugowo
    Wiem że mógłbym ale ewentualnie tylko prądem. A tego jakoś za bardzo nie chcę. Bawienie się w ekogroszki itp całkowicie odpada. Ponad to to co zaoszczędzę na kominach i innych kanałach, obróbkach dachowych akurat dołożę do ogrzewania i wyjdzie na to samo. Gazu niestety nie mam