dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Od czego zacząć ;-))

Rozmowa ze Szwagrem

Oceń ten wpis
No i tak dziś ostatki więc życzę miłej imprezy wszystkim

Rozmawiałam ostatnio ze Szwagrem super człowiek ale odwodzi mnie od zamawiania geodety twierdzi że to nie potrzebny wydatek czy tez tak myślicie, Szwagiur już 10 lat jeździ na koparce tak że raczej wie o co chodzi z tym że nie wiem czy jeśli mam zamiar robienia piwnic mam mu bezwzględnie zaufać czy jednak zrobić te badania gruntu co o tym myślicie.
Myślę też o odzysku wody deszczowej i czytałam aby zrobić studnie najlepiej mieć badania gruntu więc co zaufać Szwagrowi
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Ania & Krzyś
    Nie geodeta, lecz geolog (:
    Badania zróbcie obowiązkowo. Niepotrzebny wydatek, to będzie jak szwagier wykopie fundamenty i będą niespodzianki, które uniemożliwią stawianie budynku na założonej wcześniej głębokości lub w założonej wcześniej technologii. Trzeba znać choćby poziom wód gruntowych, tym bardziej jeśli ma być piwnica.
  2. Avatar eliop
    Obowiazkowo ! W skali budowy nie jest to wielki wydatek a unikniecie niespodzianek.

    www.salsadom.pl
  3. Avatar macha20
    Jasne że geolog zawsze mi się mylą Geodetę to już mamy i czekamy na mapki
  4. Avatar hajmal
    prawda jest taka że w większości nie są robione badanie geologiczne, jeśli projektant i Starostwo tego nie wymaga to ... ale jeśli w okolicy są tereny podmokłe, strome wzgórza lub przebiegały łąki i pastwiska, sąsiedzi mają popękane domy, tereny osuwiskowe, to można ale o to będzie prosił projektant. Zobacz jakie fundamenty mają sąsiedzi czy mają płytę czy ławy, jak długo te domy stoją.
    Zawsze możesz jeszcze zrobić tak ze nie zrobisz tych badań geologicznych i jeśli nie będzie się podobał grunt kierownikowi budowy bo będzie za słaby to on zdecyduje o wykonaniu mocniejszych fundamentów niż pierwotnie były w projekcie. A sprawę załatwia się wpisem do dziennika i rysunkiem zamiennym.

    ps. Zawsze można zlecać i płacić i napędzać koniunkturę
  5. Avatar macha20
    Dzięki za wpisy, działka rolna pastwiska do okoła

    Nie wiem ja jestem za badaniami mąż nie bardzo aczkolwiek po przeczytaniu Waszych odpowiedzi jest bardziej skłonny