dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

kuchnia cz.1

Oceń ten wpis
ekipie montażowej wypadło dzisiaj okienko i nastąpiła nieoczekiwana zmiana planów
Wczoraj błyskawicznie zamówiłam zmywarkę, pojechałam po brakujące elementy do Ikei i dzisiaj stawiłam się na posterunku o 8 rano.

Panowie zabrali się do roboty bardzo fachowo. Po godzinie wyłączono prąd, ale na szczęście tylko na chwilę. Po jakimś czasie widać już było zarys podokiennej zabudowy z pięknie wyciętymi miejscami na rury i kable.




Ok. 10 przyjechała zmywarka. Udało się Porobiłam fotki.




I whirlpoolowska trzecia szuflada na sztućce.




Ogólne wrażenie jest ok. Główna różnica w wyglądzie w porównaniu do droższych o ok. 1tys. zł Boscha i Siemensa to cieńszy przekrój tych drutów w koszykach i brak takich grubych uchwytów na przodzie. Myślę jednak, że da się bez tego żyć. Na plus są te czerwone dysze z tyłu, umożliwiające mycie np. blach lub czegoś większego.

Wracając do montażu - okazało się, że bardziej potrzebny jest na dzisiaj piekarnik. Bez niego nie dopasują idealnie zabudowy we wnęce. W sklepach stacjonarnych kosztuje jednak ok. 200-300 zl więcej. Stanęło na tym, że załatwimy blat, AGD i Panowie zrobią nam następnym razem całą resztę. Cieszę się, bo specjalnie na blat musiałabym szukać stolarza.

Zadanie na przyszłość, to dokupienie uchwytów, aby symetrycznie je poumieszczać, dokupienie szuflady pod płytę - szkoda marnować tego miejsca. No i dobranie blatu.
Już na pewno widać, że nie biały. Musi być coś ciemnego.

oki. fotki. Przypominam, że to stal nierdzewna, w której wszystko się odbija. W efekcie na zdjęciu, ale na żywo też każdy front wygląda inaczej, bo co innego się w nim odbija. No i niestety widać ślady po montażu. Nie miałam juz czasu czyścić. Tak więc na dzisiaj widok nie jest powalający.






Jutro odbiór paneli. W sobotę rusza montaż.

Aha, pytalam o montaż Pax na poddaszu - jest to możliwe

Updated 05-07-2012 at 16:16 by Spirea

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar adk
    Fajnie to wygląda ale u siebie bałabym się, nie cierpię czyścić szafek kuchennych .
  2. Avatar Katti
    Pięknie Spireo, koniecznie daj znać, jak się spisują te fronty. Zastanawiamy się, co położyć między meble kuchenne: płytki odpadają Wybieramy między szkłem lacobel lub właśnie stal. Chyba przestanę się jej bać
  3. Avatar Spirea
    Dzięki Dam znać, jak się sprawdzi
  4. Avatar malkul
    Ciekawie sie zapowiada. Przypomina mi o oksymoron Będzie pięknie
  5. Avatar jossi
    ślicznie! i jak równiutko a czy firma robiąca kuchnie to jakaś super prestiżowa i droga jest? czy jakaś firemka ala stolarz i koledzy
  6. Avatar Spirea
    Jossi - IKEA
    Malkul, już w trakcie budowy trafiłam kiedyś na Jej fotki i zachwyciłam się wnętrzami. Stół metalowy wziął się od Niej. Nie pamiętam jak było z grafitową ścianą. Sama zabudowa jest już nasza i była wynikiem kompromisów na etapie współpracy z Magdą34 ( miała być np. wyspa).
  7. Avatar m05l
    Bardzo ciekawa kuchnia. Na mojej budowie przyszedł czas na zamawianie kuchni, rozmawiałam z różnymi projektantami i wycenili mi wszystko, najtaniej wychodzi mi kupić kuchnię w IKEA z dowozem raczej nie będzie problemu, ponieważ mieszkam pod Wrocławiem. Mam pytania do Ciebie "Spirea" : Mogła byś mi podać koszt Twojej kuchni? oraz czy ta zmywarka to 60 . ?
  8. Avatar Spirea
    Zmywarka to 60. Koszt kuchni to ok. 4500 zł, zlew 1000 zł. Blat jest spoza Ikei. Do kosztów ikeowskich trzeba doliczyć transport - ok. 100 zł (nie pamiętam dokładnie ile), opomiarowanie montazystów 163 i montaż tego, co widać + dwie szafki wiszące 487 (w dojeździe ekip 63 to koszt dojazdu).
    Updated 08-07-2012 at 18:57 by Spirea
  9. Avatar alusia1974
    Zycze z calego serca jak najlepiej,naprawde,wyglada ladnie jak wypucowane na blysk.Mam nadzieje,ze to nie te,na ktorych odbija sie kazdy palec i trzeba wiecznie pucowac.Daj znac jak sie sprawdza za jakis czas.
  10. Avatar Spirea
    ja też mam taką nadzieję dam znać.
  11. Avatar m05l
    Dziękuję Ci bardzo : ) Trochę duzo jak na tą ścianę
  12. Avatar Spirea
    Ale to nie tylko ta ściana. Jest jeszcze wnęka z boku, która dopiero będzie montowana. Nie mieliśmy piekarnika i montaż został przełożony na kolejny raz, jak dojdzie blat. We wnęce będzie jedna wysoka szafka stojąca do zabudowy z piekarnikiem i mikrofalą i dwie wiszące 60cm i 80cm o wysokości 92 cm.