dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

M&Ms czyli dziennik Państwa W.

Mieszkamy

Oceń ten wpis
Mieszkamy już prawie 3 tygodnie, powoli wychodzimy z "brudów pobudowlanych" W zasadzie z dużych robót zostały nam schody na poddasze, drzwi wewnętrzne, elewacja i podbitka. Schody i drzwi mają być na dniach a jeśli chodzi o elewację to po długich i burzliwych dyskusjach, analizach finansowych i rozmowach z wykonawcami zdecydowaliśmy się na płytkę klinkierową na całej elewacji. Jednak ze względu na nadchodzącą zimę zrobimy to dopiero na wiosnę. Wybraliśmy płytkę Sahara firmy CRH. Pomysłu nie mamy tylko na podbitkę.
A w środku naszego domu toczy się już w miarę normalne życie - meble poskładane, kartony prawie wszystkie opróżnione, teoretycznie nie ma zbyt wielu rzeczy do zrobienia ale zawsze coś - a tu jakaś poprawka, a tu trzeba posprzątać, a tam gdzieś jeszcze niedoróbka itp. itd. Nie mamy też netu i telewizji z prawdziwego zdarzenia chociaż ostatnio zastanawiamy się jaki telewizor kupić do salonu. Na chwilę obecną stanęło na Samsungu 46 cali (jakoś przyzwyczajeni jesteśmy do tej marki jeśli chodzi o telewizory) ale raczej bez żadnych bajerów i z niższej półki cenowej (seria 5).
Nasze cudo, dzięki któremu mamy ciepło (naprawdę ciepło) i ciepłą wodę sprawuje się jak na razie bez zarzutu. Na licznik prądu wolę na razie nie patrzeć żeby się nie stresować, tym bardziej że mam świadomość że pierwszy sezon będzie raczej drogi bo dom trzeba wygrzać po budowie. A tak wygląda nasza jednostka zewnętrzna.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0081.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	142575
Mamy już też wykończony kominek więc dla zainteresowanych, którzy bardzo proszą o zdjęcie jest obiecana fotka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4066.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	142576
Jak się jeszcze bardziej ogarniemy to może wrzucę jeszcze jakieś fotki
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar rewo66
    Witam
    Gratuluję przeprowadzki do domku. I życzę wielu miłych chwil w nim spędzonych
    Mam pytanie dot. zabudowy kominka.
    Na zdjęciu 2 posty wcześniej jest wkład kominkowy jeszcze bez zabudowy postawiony obok komina systemowego jak podejrzewam. Co zrobiliście z wyczystką i otworem pod wyczystką?
    Na zdjęciu w tym poście już ich nie widzę. Zabudowaliscie czy może zdjęcie ich nie objęło.
    Chciałbym się pozbyć tych wątpliwych ozdób i je zabudować ale nie wiem czy mogę to zrobić i czy ewentualanie kominiarz nie odmówi mi podbicia świstka do uzyskania pozwolenia na uzytkowanie.
  2. Avatar mjw
    Co do kominiarza to u nas odbiór był przed zabudową kominka więc rewizja była tam gdzie widziałeś na wcześniejszych zdjęciach.Natomiast po wykonaniu zabudowy wszystkie otwory z komina przenieśliśmy na ścianę boczną a do tego drzwi od rewizji zamalowaliśmy tak że ich prawie nie widać.Będzie tam leżeć drewno do kominka więc wogóle nie będzie ich widać
  3. Avatar rewo66
    Czyli rozumiem że wycinaliście nowy otwór w kominie na wyczystkę. Ok z pustakiem to nie problem, ale jak wycieliście otwór we wkładzie ceramicznym i czym. Proszę o jakiś dokładniejszy opis. Ja też mam możliwość przeniesienia wyczystki i kratki na bok komina tam gdzie będzie także leżakować drewienko do palenia Może skorzystałbym z patentu
  4. Avatar mjw
    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ otwory robił fachowiec który zainstalował nam kominek
  5. Avatar rewo66
    Oki rozumiem. Dzięki
  6. Avatar Balbina-71
    "Zainteresowani" dziękują serdecznie! Fajowy ten kominek. Czekamy na resztę . To może teraz wiatrołap - bo już chyba teraz wiem co miałeś na myśli z zabudową i ciekawa jestem jak Wam wyszło. Pozdrawiam!