dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dandys 1 budowany w Nosówce

Zabawy budowlane czas zacząć.

Oceń ten wpis
Teraz już nie ma odwrotu, projekt kupiony, architekt zaliczkowany papierologia w ruch.
Grudzień ma się ku końcowi, Wigilia dziś, a ja wczoraj dałem przedmiar do kosztorysów czwartemu wykonawcy.
Architekt zaproponował dwa usytuowania terenu. Będzie o czym dyskutować przy Wigilijnym stole.
Marzenia o domu bardzo energooszczędnym zrewidowała zdolność kredytowa.
Iskierkę o PC treść wymagań dofinansowania do domów z ministerstwa.

Założenia programowe (oby tylko nie uległy zmianom):
2013 - SSO + zakup okien w promocjach na "koniec świata" - montaż na wiosnę 2014
2014 - Wprowadzenie przed zimą

Projekt pracowni Domena w wersji Dandys 1 o lekko zmodyfikowanych pomieszczeniach, przerobionym dachem, aby wyeliminować drewniane słupy.

Grunt nośny - glina i glina piaszczysta, ale geolog wjedzie na działkę jak trochę ziemia rozmarznie sprawdzić przy okazji warstwicę.

Fundament:
Silikaty F25 na ławie B20 potraktowany będzie systemem "icopal" dobranym dla typu warunków z dodatkową izolacją pionową po wewnętrznej stronie ścian fundamentowych "zewnętrznych". Zewnętrzna izolacja pionowa - 20cm, wewnętrzna 15cm. U nie gorsze niż 0,035 (Austroterm, termoorganika).
Lektura forum nakazuje utworzenie ław i ścian fundamentowych dla tarasu i podejścia do domu osobno. Postaram się to wprowadzić, o ile ma to sens i architekt nie będzie miał wątpliwości.

Ściany kondygnacji:
Zewnętrzne i konstrukcyjne Silikaty N18, działowe Silikaty N8.

Dach:
Blachodachówka prawdopodobnie ze stajni Ruukki.

Instalacje:
C.W.U. i C.O. - piec gazowy z zasobnikiem, kondensacyjny (z wstępnych rekonensansów Junkers CERAPUR MODUL), ogrzewanie podłogowe w całej ocieplanej części domu, grzejnik płytowy w garażu, drabinki w łazienkach i kotłowni.

Wentylacja:
Mechaniczna z rekuperacją i docelowo GWC, ale na pewno nie w pierwszym etapie - czerpnia wypuszczona z fundamentem i wystawiona 1,5m od niego.

Tyle wiem, co będzie dalej, przyjdzie poczekać na nowy rok.

Wesołych Świat.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze