dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowy - na koniec budowy czyli "tyle sie wydarzyło w tak krótkim czasie ! "

Uwaga! Pomysł :D

Oceń ten wpis
Jako, że zima w pełni (chociaż za oknem odwilż ) to mnie nosi.. prace w środku domu oczywiście jeszcze nie ukończone ale człowieka dalej ciągnie na polko - przecież tym z domów jestem a teraz mam w bloku siedzieć i dostaje coś do głowy chyba
Ciągnie mnie na świeże powietrze, i myślę gdzie ja się będę wylegiwał ?!
Hmmm aktualnie taras przykryty śniegiem a jak wygląda - żwir.. czyli nic tam nie ma.
Więc jest pomysł!
Taras drewniany
- z desek po budowlanych, które mam zamiar sam wyszlifować i zaimpregnować ( narzędzia posiadam bo majsterkowanie to moja pasja - nie ważne jaki efekt ważna jest satysfakcja z własnoręcznej roboty )
- fundament betonowy (doświadczenie również jest )
- konstrukcja pod deski drewniana ( jedyne co musiałbym kupić )
Na konstrukcje przykręcę oszlifowane i zaimpregnowane deski i mamy taras ?
Ok, to mamy podłogę.. ale oprócz plastikowego białego stołu i 4 krzeseł które zostały po budowie nie ma co na tym położyć i jak odpocząć w ciepły dzień.. potrzebna raczej kanapa i fotele tarasowe - szybkie spojrzenie na alledrogo i już wiem że za drogo... - trzeba coś wymyślić hehehe
jest !
Mam dużo palet a moja niezawodna Żonka widziała gdzieś w necie meble z palet ( nawet takie do sypialni ?! ) to ja zrobię takie na taras
Konstrukcja z palet ( tak jak w przypadku podłogi tarasu oszlifowane i zaimpregnowane ) a na to... hmm gąbki jakieś czy cuś...
hmmmm hmmmm...
i znowu Żonka wpada na pomysł! mamy styropian grafitowy gr 15 cm (został po ociepleniu domku ) trzeba kupić materiał ( znowu zakupy ;/ ) i to obszyć - mówi że widziała takie oczywiście gdzieś w czeluściach internetu... ja mam inny internet bo nigdy nie widziałem tam takich rzeczy - pewnie źle szukam.
Jak to będzie wyglądać - nie mam pojęcia ale sądząc po poprzednich naszych pracach : znośnie i wygodnie ( robię meble do garderoby i gabinetu - pochwale sie poźniej )
Wniosek - zaczynam jak będzie ciepło - czyli pewnie na wiosne ale pomysł na chłodne i ciemne dni jest.
W załączniku mój projekt kanapy - proszę się nie śmiać do rozpuku.. painta pod ręka tylko miałem więc tak to wygląda - kanapa do tego ze dwa fotele - na tej samej zasadzie wykonania piwko lub kieliszek wina jak kto woli i można odpoczywać !

Podsumowanie projektu :

Jakość wykonania
- to zależy od chęci i czy główny robotnik nie wypije za dużo piwka w ciepły dzień
Koszt - niski, bardzo niski w porównaniu z zakupem i fachową ekipą
Satysfakcja - GWARANTOWANA


Oceniajcie i dodajcie swoje uwagi - uwzględnię je w wykonaniu ( jak mi sięprzypomni )
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanapa.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	166442  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar sarbela
    To na ten styro obszyty materiałem koniecznie jeszcze jakieś miękkie poduchy dla wygody