dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Aleksandra - Budowa z dużą szansą na wariatkowo :)

MOWO (ILLBRUCK) - Ciekawy system montażu okien w warstwie ocieplenia.

Oceń ten wpis
Wiosna przyszła. Okien nie ma, a być już miały dawno temu. Montaż miał się odbyć w warstwie ocieplenia na kotwach JB-D ale....


Czas upływał ślamazarnie, zima odpuścić nie chciała i w oczy wpadł mi dość ciekawy system montażu okien w warstwie ocieplenia Illbruck MOWO (tu można o tym poczytać: http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...wie-ocieplenia).

Według mnie genialny i kompletny system montażu okna całkowicie w warstwie ocieplenia. Jak poznałem szacunkową cenę przy moim obmiarze okiennym to niemal spadłem z krzesła i mimo, że lubię tego typu nowinki to mój budżet tego nie zniesie i odpuściłem.

Kilka dni później dostaje bardzo ciekawą propozycję od swojego montażysty (jakbym przywołał go myślami) , na którą nie mogłem się nie zgodzić. W skrócie oznacza to, że nasze okna będziemy montować w systemie Illbruck MOWO. Niestety na MOWO trzeba trochę poczekać... I tym sposobem okna będą za miesiąc...


Tak to wygląda na jednym z montaży w Polsce (źródło: oknotest.pl)










Czy mogło się obyć bez problemu? Oczywiście, że nie.

Okazuje się, że u nas największe okno tarasowe, nie może być wykonane na MOWO, gdyż nie ma do czego przytwierdzić dolnej części ramy MOWO. Chudziak mamy zlicowany z ociepleniem, a przyklejenie dolnej ramy MOWO do mazidła, przy oknie o wadzie ponad 500 kg nie jest dobrym pomysłem. Firma Illbruck nie chce żenić MOWO z kotwami JBD bo wyjdzie na to, że ten produkt nie jest idealny. Póki co czekam na propozycję technologa z Illbrucka na rozwiązanie tej sytuacji.
Tagi - katalog słów kluczowych: illbruck, jareko, jb-d, mowo, schco si82 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kedod
    Fajny pomysł! Jak się mają sprawy na dzień dzisiejszy? Te okna w Tczewie nadal stoją? A jak z Twoimi planami co do tego montażu?