dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz mały domek

3. Projekt

Oceń ten wpis
Dom jaki nam się marzy jest… czekaj wróć, projekt optymalny : P

Dom ma być prosty w bryle dwuspadowy i energooszczędny w granicach rozsądku, nie jestem psychiczne zdolny żeby zrezygnować z tradycyjnej instalacji C.O ( więcej w punkcie 7)., a robienue pasywaniaka z wodną instalacją C.O. jest nie zasadne. Celujemy w 40 KW/m2 ( czy ktoś przerabiał w praktyce temat dopłaty do budowy energooszczędnych ? bo zastanawiam się czy warto w ogółem się starać)

Planujemy w pierwszej kolejność wykończyć parter ( dla dwojga wystarczy względnie dla dwojga plus jedno małe dziecko ) Jak pojawią się dzieci i trochę podrosną – wykończymy poddasze. ( rozwiniecie tematu w punkcie 5 )
Istotnym dla na elementem jest dostęp do schodów z wiatrołapu – według nas bardzo praktyczne rozwiązanie
Jeżeli chodzi o układ przyszłego domu:
Na parterze musi znaleźć się sypialnia wraz z osobną łazienką, salon z kuchnią, mała łazienka, mały pokoik ( początkowo dziecięcy, potem gościnny ) i kotłownia jeżeli będzie konieczna.

Poddasze może być mniejsze w przewidywanej przyszłości musi się tam znaleźć łazienka, i dwa do trzech pokoi ( w zależność od ilości dzieci ) i może aneks kuchenny ale to i tak za kilkanaście lat.

Nie chcemy garażu w bryle ( według mnie zbędny wydatek ) ( omówiono osobno w punkcie 11 )
Z gotowych projektów najbardziej zbliżony do optimum wydaje się być projekt archonu, dom w jeżynach 2 PD jednak i on wymaga pewnych przeróbek na etapie adaptacji ( np. przesuniecie schodów i lekka zmiana układu pomieszczeń )
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-jezynach-2-pd/m4aa8ab152ff86

Tutaj rodzi się pytanie do szanownych forumowicz i czy znacie podobne gotowe projekty, względnie rozsądnie cenowego projektanta robiącego projekty indywidualne z okolic Gdańsk?
Tagi - katalog słów kluczowych: dom e jeżynach 2 pd Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Spirea
  2. Avatar przybyl
    Dziękuje za link, jak na razie wnioski są takie że nie warto się starać, ale czekam na nowe informacjie w temacie, może jak trochę ludzi zacznie wywierać nacisk na decydentów procedury staną się bardziej ludzie. Z niecierpliwią czekam na pojawienie się na forum, wypowiedzi osób które jednak podjęły wyzwanie i budują z dopłatą.