dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz mały domek

14. Off topick – ogród z żaglem przeciwsłonecznym

Oceń ten wpis
Temat nie tyczy się bezpośrednio mojej przyszłej budowy, ale może kogoś zaciekawi.
Kilka sezonów temu zdarzyło mi się popełnić aranżacje ogrodu wokół domu rodzinnego – w Polsce jest to rozwiązanie żako spotykane dlatego postanowiłem podzielić się wrażeniami z użytkowania.

Żagiel prostokątny 5x5 m wisi sobie na 4 mm żyłkach na słupka z 2 calowych rur. Słupki mają odciągi z tej samej żyłki. W ogrodzie jest rozprowadzony przewód YKY 3x1,5 do oświetlenia. Dodatkowo pomiędzy dwoma słupkami powieszony jest hamak dwuosobowy a nad nim żagiel trójkątny o boku 2 m.Żagle wiszą przez cały sezon, po sezonie są zwijane i prane ( duży żagiel musi być prany w większej niż standardowe 5 kg, pralce ) Nie boją się nawet silnych wiatrów, ani dreszczów. Polecam wszystkim takie rozwiązanie : )

Stół widoczny na zdjęciu wykonany został z starej więźby dachowej która kiedyś przykrywała budynek gospodarczy belki 10 x 10 cm
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00275.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	202744  
Tagi - katalog słów kluczowych: żagiel przeciwsłoneczny Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Spirea
    wklej może ten opis tu:http://forum.muratordom.pl/showthrea...eriału)/page5 (są tam osoby, które robiły zadaszenie z żagli) i tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...-sprawdza-się
  2. Avatar jossi
    Żagiel miałam okazje widzieć w sasiedztwie tylko w kształcie trójkąta gdzie dwa boki przymocowane są do balkonu a jeden nisko w ziemi. Fajny efekt i oslona, u siebie tez taki zastosuje.

    A zagiel kupiłes gotowy czy uszyles?
  3. Avatar ago12
    Ostatnio trójkątne żagle można było kupić w Biedronce za jakieś 50 zł. Kupiłam, ale jeszcze nie sprawdzałam go dokładnie.
  4. Avatar przybyl
    Dziękuje za linki skorzystam : )

    Najpierw kupiłem mały żagiel ( w makro - trochę drożej niż allegro ) żeby sprawdzić czy to ma sens, potem dokupiłem duży już z sieci. Myślałem o szyciu ale nie wiedziałem jaki materiał użyć i gdzie go dostać.