dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Kanalizacja.

Oceń ten wpis
Zacznę może od tego, że minął rok od czasu wbicia pierwszej łopaty.
29/09/2012r wybudowaliśmy zjazd na działkę. Na pewno dało się zrobić więcej w tym czasie, ale też nikt nie powie że się leżało. Ze względu na stan finansów znaczną część trzeba ogarniać własnymi siłami.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9223513.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	215616

Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się uporać z tą stertą ziemi i gruzu. Koparka już umówiona.

Ze względów rodzinnych właściwie przez 3 tyg. nie byłem na budowie. W ostatnią sobotę udało mi się wyrwać na 3 godziny i rozłożyć trochę kanalizacji:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9303559.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	216108 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9303561_1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	216115

Właściwie to nie ma jeszcze czym się chwalić, poległem na połączeniu dwóch rur 3-metrowych. Będę jednak potrzebował drugiej pary rąk do pomocy na 20 minut. Mimo szczegółowego planu okazało się, że brakuje mi dwóch kolanek, żeby wyprowadzić kanalizację do garażu. Papier wszystko przyjmie, życie już jest mniej elastyczne
Co najgorsze walnąłem się przy jednym przepuście. Nie mam pewności, że uda się ułożyć rury z odpowiednim spadkiem, więc młot pójdzie w ruch :/

Oczywiście w tym zakresie jestem kompletnym amatorem, ale nie widzę w tym zakresie prac większej filozofii. Przed łączeniem elementów polecam wyjąć uszczelki i przymierzyć wszystkie elementy. Łączenie oczywiście "na mokro". Ja używam płynu do naczyń, Lucek daje radę Na jutro planuję zakończyć kanalizę.

Kanalizacja parteru kosztowała mnie ok 340 pln, ale znaczną część elementów dostałem w prezencie od sąsiada. Wartość prezentu szacują na ok. 200pln.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9143504.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	215619


Z ciekawych tematów wykorzystałem sytuację kiedy sąsiad wykonywał przyłącze wodociągowe. W terenie naszej działki zamontowany został już trójnik i zasówka Teraz przynajmniej z formalnościami nie będzie problemu.

Plan minimum na ten rok zakłada jeszcze:
1. Dokończenie kanalizacji.
2. Niwelacja terenu.
3. Ułożenie przewodu do podłączenia wody oraz kabla zasilającego.
4. PODLEWKI (najważniejszy temat)

opcjonalnie wykonać ławy pod taras i schody wejściowe.

Powoli ale do przodu.
A.

Updated 02-10-2013 at 23:22 by dziub

Tagi - katalog słów kluczowych: kanalizacja, przyłącze wodociągowe Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze