dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Luki8l - dziennik budowy Domu W Wisteriach 2 Termo

Okna - montaż

Oceń ten wpis
No nareszcie! Przyjechały okna i montażyści!
Okna na profilu Veka Alphaline V90+, 90mm, 6-cio komorowy, z firmy VETREX.
Poniżej zestawienie stolarki wraz z Ud:

szer. [cm] wys. [cm] U okna
150 120 0,75
70 120 0,86
150 100 0,78
230 230 0,7
230 230 0,68 witryna
100 220 0,75
100 220 0,75
150 220 0,78

Czyli nie jest tak źle . Oczywiście to tylko połowa sukcesu, bo jeszcze dochodzi odpowiedni, "jedyny słuszny" (bardzo lubiane na forum stwierdzenie ), montaż trójwarstwowy. U mnie będzie to wyglądało tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	249450

A w rzeczywistości wygląda to tak:
1. Przygotowanie wnęk - 1cm XPS po obwodzie wnęki, przyklejony na piankę i zaciągnięty klejem z siatką oraz zagruntowany. Wszystko to, aby maksymalnie wyrównać wnękę do przyklejania taśm paroizolacyjnych,

2. Przyklejenie od strony zewnętrznej "konsoli" z 3cm XPSa, dookoła wnęki:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konsole.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	249454

3. Dalej już weszła ekipa montażystów, w pierwszej kolejności obsadzili ciepłe parapety:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parapety.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	249455

4. Następnie okna wraz z przyklejonymi do ramy foliami. Okna zostały złapane kotwami do wnęki. Na drzwi tarasowe i witrynę poszło po 24 kotwy!

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wstawianie.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	249459

5. Przyklejanie folii paroprzepuszczalnej do XPSa z zewnątrz i paroizolacyjnej do wnęki wewnątrz, oraz wyklejenie folii EPDM do poszerzeń profili przy oknie tarasowym oraz witrynie,

6. montowanie rolet na konsoli z XPSa,

7. Efekt końcowy (jeszcze bez EPDM ):
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koniec.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	249462

Niestety więcej zdjęć nie mogę zamieścić ze względu na ograniczenia forum...
W sumie ekipa uwinęła się w trzy dni.
Muszę przyznać, że bardzo mile byłem zaskoczony wiedzą i doświadczeniem montażystów. Nie musiałem ich "ciągnąć za język", tylko od razu uzyskałem info co i kiedy z foliami na oknach robić, jak zabezpieczyć taśmy uszczelniające, gdzie jeszcze dać sylikon itp., itd. Na prawdę obsługa na najwyższym poziomie.

Także śmiało mogę polecić firmę FIX z Wrocławia wraz z ekipą monterów.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar AMI budują Domek
    Hej.

    1. to obkładanie xps 1cm wewnątrz i na zewnątrz 3cm - robiłeś sam czy firma montująca okna ? i jeżeli firma - to ile to cię kosztowało ?

    2. gdzie kupiłeś 1cm XPS ?

    zastanawiam się nad tym posunięciem wsrodku okna - na zewnątrz nie potrzebuję bo rolety będę miał na ociepleniu.

    Widze ze rodzina DryFix-a jest spora

    pozdr.
    AMI
  2. Avatar luki8l
    Witam,

    Zarówno wnęki jak i konsole robiliśmy sami. Nie jest to specjalnie skomplikowane , trzeba tylko troszkę czasu...
    XPSa 1cm też zrobiliśmy sami - drut oporowy, prostownik i cięcie wzdłuż XPSa 3cm Tak samo z resztą robiłem opaskę przeciw wysadzeniową dookoła domu - styropian który mi został z szalunku traconego (18cm) przecinałem na pół, no a resztę dokupiłem.

    Firma wklejała ciepłe parapety, obsadzała okna i wyklejała taśmy.

    Myślę, że rodzinka Dryfixa będzie coraz większa bo nie wychodzi wcale drożej, a ile mniej roboty...