dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

z84 - studio z500

pierwsza magnolia i pierwszy mini - trawnik

Oceń ten wpis
Działo się wiosną.

Od dzieciństwa marzyłam, że jeżeli kiedyś będę miała ogródek, to posadzę w nim magnolię. I wreszcie posadziłam, co prawda nie w ogródku, ale na zaperzonym ugorze, który mam przed kuchennym oknem. Ziemia (czy to można nazwać ziemią?) pozaklasowa (brudny piach), więc inwestor wykopał solidny dół, wypełniliśmy go zakupionym podłożem, w którym posadziłam mojego "Dżordża" (George Henry Kern). Chyba się przyjął i nawet miał kilkanaście kwiatów, ale ostatnio zachorował (brązowe plamy na liściach), więc go ratowałam jak potrafiłam (spryskałam go Topsinem, odperzyłam teren wokół, przy okazji zabiłam znalezione pędraki, podsypałam więcej kory) - są nowe liście i wyglądają dobrze. Wiem, że miejsce które dla niego wybrałam nie jest najlepsze (ostre słońce i wiatr), ale egoizm zwyciężył - chciałam go mieć jak najczęściej w polu widzenia, a okno kuchenne temu sprzyja. Będę walczyć - może uda się spełnić marzenie z dzieciństwa?

Postanowiłam także sprawdzić, czy na naszym ugorze (wcześniej kilkakrotnie ręcznie odperzonym) jest szansa na założenie normalnego trawnika. Przy okazji zakupu magnolii, kupiłam podłoże i założyłam pierwszy w życiu eksperymentalny mini-trawnik. Gdy kumpel spytał, czym wałowałam, odparłam, że sobą - no prawie, bo z pomocą deski i worka z ziemią, po których skakałam. Trawa wzeszła w ciągu tygodnia, pięknie się rozbujała, po czym miejscami (zwłaszcza na obwodzie) zdechła i nie wiem czy z przesuszenia, czy z gorąca, czy przez mrówki, czy przez preparat na mrówki, który zastosowałam? Mimo niewielkich ubytków mini-trawnik ma się nieźle, był już koszony i tylko nie wiem czy dosiewać, czy poczekać?

Zdjęcia z wiosny, aktualnych niestety brak - zapomniałam zrobić
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0263.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	271313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0266.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	271315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0272.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	271316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0282.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	271317  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar alusia1974
    Witaj Chagall,fajnie opisujesz przygode z ogrodem.Zapytaj Elfir z forum,ona na pewno ci podpowie co i jak,bo zna sie na rzeczy jak malo ktoPozdrawiam,fajne postepy u ciebie.A ja mam wrazenie,ze stoje w miejscu,a urobiona po pachy,ze nawet dziennik zaniedbalam.
  2. Avatar Izolda69
    piękny trawniczek