dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Salomea Eli, Marcina i Meli

Fugowanie - zadanie dla każdej Pani Domu;)

Oceń ten wpis
Chciałam cegłę, to mi Mężuś poprzyklejał tu i ówdzie, ale już fugować nie chciał

Czytając wypowiedzi na tym FORUM oraz słuchając doświadczonych płytkarzy ( i zupełnie olewając ich porady) za pomocą fugówki, palców ubranych w silikonowe rękawiczki oraz używając mnóstwa ukrytej dotąd cierpliwości zrobiłam to. Mężuś obstawiał, że skończę około Bożego Narodzenia, ale udało się wcześniej. Nawet potem oczyściłam cegłę (za pomocą drucianej szczoty i .... DŁUTA! I zafugowałam. Tuż po zafugowaniu nie wyglądała za fajnie, bo z szaro-brązowej zrobiła się ciemno brązowa. Na szczęście po wyschnięciu wygląda lepiej

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    No chapeau bas!
  2. Avatar Asia az
    Ela, gratuluje wytrwalosci i cierpliwosci, efekt super !!!
  3. Avatar Nani
    Dobrze, że piszesz o fugowaniu, nie byłam świadoma tego i już wyleczyłam się z cegły, która miała zdobić nasz komin wysokości 6m, o masakra, ale bym się nabluzgała przy tej żmudnej robocie. Ale fakt faktem, że wygląda, to fajnie.
  4. Avatar ella&co
    6metrowy komin w środku, czy na zewnątrz?
    Fugowania można uniknąć kładąc od razu więcej zaprawy i "wciskając" cegły, po czym wyrównując fugę palcem. Dowiedzieliśmy się jednak o tym za późno
  5. Avatar Nani
    Cytat Napisał ella&co
    6metrowy komin w środku, czy na zewnątrz?
    Fugowania można uniknąć kładąc od razu więcej zaprawy i "wciskając" cegły, po czym wyrównując fugę palcem. Dowiedzieliśmy się jednak o tym za późno

    Ela 6m w domu w środku...bo mam wyyyyyysoki salon, pozbawiłam go sufitu i mam wymarzoną wyczekiwaną antresolę, zapraszam do obejrzenia galerii http://forum.muratordom.pl/blog.php?...arty-i-Marcina