dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Stodoła project

Pierwsza wycena

Oceń ten wpis
Witam,
mamy już pierwszą wycenę
Koszt robocizny ścian nośnych + działowych + wieniec i nadproża w moich 155 metrach wyceniony na 19 000zł. W większości pomieszczeń mamy duże okna po samą podłogę, a w salonie dużą witrynę więc tego murowania aż tak wiele nie będzie. Zatem czy te 19 koła (w kuj-pom) to dużo, mało czy akurat?. Pomożecie?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    Czy ta cena obejmuje fundamenty? A gdzie jest strop?
  2. Avatar Wanti
    Jeżeli nie obejmuje stropu to bardzo duzo , u mnie ze stropem 160m 15 000
  3. Avatar giorgina
    Bez stropu i fundamentów, same ściany (działówki i nośne)
    Też mi się wydawało, że to przesada. Bo jak tyle się zarabia w budowlance to ja chrzanię swoją ciepłą posadkę i lecę na budowę w miesiąc 19 koła kręcić No nawet jakbym miała się z jeszcze jednym robotnikiem (czyt. mężem) podzielić
    Pozdrawiam i dziękuję
  4. Avatar giorgina
    Wanti, a jesteś z okolicy? Możesz polecić ekipę do murarki?
  5. Avatar Nani
    Ja jestem z miasta zwanego Radom, jak zaczynaliśmy naszą przygodę z budowaniem, to już na początku zorientowaliśmy się, że w najtańszym regionie kraju, to my raczej nie mieszkamy. U nas jest naprawdę drogo. Nasz dom ma 110m2, fundament był kopany na 1,2m głęboko, na to bloczki 3 rzędy w górę, przemalowali go dysperbitem, zasypali, wylali chudy beton, później wiadomo słupy, ściany nośne, działowe, ubijanie podłogi z desek pod lany strop, kręcenie zbrojenia, zalanie stropu, kominy, daszki na kominach i szczyty 4 sztuki za to wzięli 25tysi. To i tak uważam, że normalna kwota. Koleżanka właśnie szuka ekipy i powiem szczerze, za dużo mniejszy dom niż nasz, oni nie mają żadnego szczytu bo dach jest kopertowy + postawienie krokwi i deskowanie za to powiedzieli im 34tysie. To ja uważam, że my naprawdę trafiliśmy okazję.
  6. Avatar dziub
    19 tyś to bardzo dużo za ten zakres. Strop i kominy sporo kosztują. A za ławy i fundamenty też pewnie z 4 tyś trzeba policzyć co najmniej.
    @Nani - postawienie wieźby na dachu kopertowym i zadeskowanie go to nie jest taka bardzo prosta i szybka sprawa. 34 tyś to za dużo, ale w okolicach 28-30 to już bym się nie dziwił.
  7. Avatar Nani
    Cytat Napisał dziub
    za ławy i fundamenty też pewnie z 4 tyś trzeba policzyć co najmniej.
    Fundament w naszym przypadku 5tysi

    Cytat Napisał dziub
    @Nani - postawienie wieźby na dachu kopertowym i zadeskowanie go to nie jest taka bardzo prosta i szybka sprawa. 34 tyś to za dużo, ale w okolicach 28-30 to już bym się nie dziwił.
    No dlatego też mi się wydaje, że to drogo
  8. Avatar giorgina
    Dzięki Wam wszystkim. Już teraz (po drugiej wycenie na poziomie 10 000zł do negocjacji) zaczynam "czaić bazę" o co chodzi. A otóż chodzi o to, żeby jak najwięcej wydoić z laickich inwestorów, a wyceny robi się z przypału. Wykonawcy rzucają jakąś kwotę z założeniem, że zostanie zaakceptowana. Wyliczywszy 40zł/m ściany wychodzi mi jakieś 12 000zł i powyżej tego nie będę się w ogóle pchała. Każdy zaoszczędzony tysiak to więcej kasy na wykończeniówkę...albo basen