dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Małe sukcesy na miarę kiesy - kominek i drzwi

Oceń ten wpis
Spowolniliśmy. Po przeprowadzce nie jest już na bogato
Ale powolutku, po troszeczku... I nadal sprawia radość, ze jest znów coś nowego.
Wreszcie obudowany kominek:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010526z.jpg
Wyświetleń:	971
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	293421Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010518z.jpg
Wyświetleń:	851
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	293422
Jak już pisałam, beton był zareklamowany z racji braku porowatości. Oczywiście reklamacja odrzucona, bo kamień narturalny ma prawo wyglądać nieco (czyt. diametralnie) inaczej, niż na wzorniku... Polazłam zatem do rzecznika praw konsumenta w sprawie moich dziurek w betonie. Pan na mnie dziwnie patrzy i pyta, co to jest beton architektoniczny... Wytłumaczyłam. On mi też. Że jest szansa, że pismo, że powołać się na niego... Ale sił nam brakło na tę walkę. Po tych wszystkich bitwach o jakość dosłownie wszystkiego zdecydowaliśmy się, że przygarniemy ten kamlot.
Potem długo stał, bo nikt się nie podjął montażu tego ciężaru. Aż klęknęłam przed własną dumą i zadzwoniłam do pana sprzedawcy w sprawie montażu. Miało być 100zł za metr, a wyszło mu dwa tysiące!
Na szczęście z pomocą przyszli dwaj Panowie z Żółtego Szerszenia i wespół z Mężem Inwestorem podołali. Pozostało jeszcze obrobienie ściany, ale to już drobiazg.

Z końcem listopada doczekaliśmy się drzwi i w końcu się zamknęliśmy. Jest już bezpiecznie w łazience i sypialni
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010513z.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	293419Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010512z.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	293420

Te z szybką to łazienkowe. Ekipa z VOX w Toruniu - bardzo solidna i dokładna.
A teraz zbieramy "siły" na zabudowę w łazience i wiatrołapie...

Komentarze

  1. Avatar Nani
    No tak to już bywa z tymi cenami, jak Ci czegoś nie napiszą na kartce, to z góry wiadomo, że to będzie kosztowało 2x tyle. Ja to jestem "wrednym" inwestorem, wszystko wołam na piśmie, nie są to oczywiście umowy, ale przynajmniej mi się nie wykręcają - odpukać tak było do tej pory.

    Macie bardzo ładną kolorystykę w domku. Bardzo podobają mi się te oprawy w holu, też będziemy takie robić, bo ja nie chce podwieszanych sufitów, po co pchać się w dodatkowe koszta.

    Kominek też ładny, nie będę Cię dobijała, bo rzeczywiście wyglądałby lepiej z tymi "dziurami", ale wszystko w 100% dobrze być nie może, byłoby za bajkowo

    Fajnie, że już sobie mieszkacie Pozdrawiam
  2. Avatar ditomasso
    Dzięki Nani! Oprawy w holu zakupione w Leroy Merlin za jedyne 50zł. Kanlux.
  3. Avatar Ania "Hexe"
    bardzo ładnie się prezentują, mamy takie same w korytarzach, nie mogłam oprzeć się cenie.
  4. Avatar ditomasso
    Dzięki! Świetne są, prawda?
  5. Avatar monika&bartek
    a człowiek mimo, że nauczony doświadczeniem dalej zostaje z fachowcami "na słowo", co nie?

    kominek bardzo ciekawy, choć nie ukrywam że zupełnie nie w moim stylu. Świetnie będzie współgrał z resztą domu
    za to drzwi wewnętrzne boskie
  6. Avatar jarecki1106
    Bardzo ładnie się u Was zrobiło, kominek wygląda bardzo ładnie i nie ma co żałować dziurek przynajmniej kurz się zbierać nie będzie. Życzymy WESOŁYCH PIERWSZYCH ŚWIĄT.
  7. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał monika&bartek
    kominek bardzo ciekawy, choć nie ukrywam że zupełnie nie w moim stylu. Świetnie będzie współgrał z resztą domu
    za to drzwi wewnętrzne boskie
    Dziękuję
  8. Avatar ditomasso
    Cytat Napisał jarecki1106
    Bardzo ładnie się u Was zrobiło, kominek wygląda bardzo ładnie i nie ma co żałować dziurek przynajmniej kurz się zbierać nie będzie. Życzymy WESOŁYCH PIERWSZYCH ŚWIĄT.
    Dziękuję! Ty jedyny od początku wierzyłeś w moje płyty
    Również życzymy Wesołych Świąt! (ciepłych i łaskawych dla budowniczych)
  9. Avatar Nani
    Cześć, to znowu ja. Nie wiem czy przeczytasz ten komentarz, ale liczę, że jednak

    Napisz mi proszę dokładnie jak się nazywają Wasze drzwi, chodzi mi o model, bo już doczytałam, że to interdoor. Wchodząc na ich stronę widzę ten Wasz model łazienkowych (ja chcę tak samo jak jest u Was do pokoi pełne, a do łazienki z tą cieniutką szybką - inaczej mi się nie podoba) i teraz zasadnicze pytanie - czy zamawiając drzwi pełne i te drzwi łazienkowe okleina/fornir będą w tym samym wzorze nie wiem czy ja to dobrze napisałam, chodzi mi o to czy one będą wyglądały jakby były z jednego modelu?

    Ja jeszcze uparłam się na drzwi bezprzylgowe, nie wiem czy efekt wizualny jest warty ceny? Przy tej wersji ościeżnice kosztują 2 razy więcej, skrzydło w normalnej cenie.
  10. Avatar ditomasso
    Hej!
    Te pełne to Płaskie z Interdooru.
    A te z szybą to Capri.
    Ja mam przylgowe, bo różnica ponad 500 była
    Drzwi wyglądają identycznie, bo to ta sama baza, tylko Capri mają szybę
    To już mój drugi dom z drzwiami interdoor - mam też w mieszkaniu takie same, tylko jaśniejsze
    Jestem z nich bardzo zadowolona.
  11. Avatar Nani
    No właśnie i o to mi chodzi o tą bazę jak to ujęłaś. Już byliśmy przekonani do bulaja w wc i w łazience, ale jakoś po przemyśleniu tego wszystkiego bardziej podoba mi się Wasza wersja czyli ta od której zaczęliśmy. Bo ta Wasza wersja występuje również w Porta i w Pol-Skone. A napisz mi jeszcze jak możesz czy będąc w łazience lub wc to przeszklenie zapewnia odpowiednią intymność?
  12. Avatar ditomasso
    Kompletnie nic nie widać!
    Bulaja mam w Warszawie. Też jest super. Zaraz Ci puszczę foto, bo tu niestety nie mogę wkleić :O