dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jamel23

Niesmialo zaczynam..

Oceń ten wpis
Witam wszystkich,
Od razu do rzeczy.
Planowana budowa domku z projektu Lipińskich DIJON III.
Pow ok 171 m2 , z użytkowym poddaszem.
Małe zmiany już wstępnie zaplanowane (poszerzenie kuchni o spiżarke, zamiana kibelka na dole własnie na spiżarnie, małe zmiany w salonie).

Co do technologi to im więcej czytam tym mniej wiem
Narazie stoi na tym iż dom bedzie na ławach, silikat 25 cm, gruba izolacja od podłogi (ale w sumie to nie wiem jeszcze jakby miało to wyglądać), stolarka drewniana (nie wiem czy 2 czy trzy szyby), 20 cm szaraka na scianach, w dachu min 30 cm wełny, strop wg projektu teriva.
Ogrzewanie po całosci podłogówka, w łazience może jakis grzejnik rurkowy (elektryczny??), zasilanie ogrzewania...eh..tu jest problem, bo zawsze myslałem że gaz, ale ostatnimi czasy coraz bardziej skłaniam sie ku PC ( nie mam pojęcia który typ i jaki system czy grunt czy poziom). Kominek wg projektu zostaje bo zawsze takowy chcielismy mieć, pomimo tego jak wiele osób z różnych przyczyn go odradza. Bufor na wodę w tym wypadku chyba też pewnie będzie.
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją również powinna się u nas pojawić, w projekcie też niby jest no ale jeszcze w ogóle nie analizowana.

Co jeszcze..działka?? działka duża ale i marzeń więcej..garaż z z wiata, altana, lepianka, ogródek no i ...pies tzn pies już jest ON więc musimy jakos i w nowym ogrodzie ją zainstalować z głową co by jeszcze trochę trawy niezaoranej zostało dla nas.

Jaki etap..warunki się dokańczają tworzyć, prąd wnioskowany, woda będzie ze studni (ile to trwa i kiedy to załatwiać to nie mam pojęcia), ekipa jeszcze nie wybrana..sporo tego..ale nic tam, projekt jest, wstępna adaptacja też, marzenia nas nie opuszczają więc działamy.

Wrzuciłbym miniaturke chociaż projektu ale jakos mi nie idzie..
a własnie..nie wiem czemu ale w ogole nie ma w sieci nigdzie realizacji tego projektu ani zadnych wzmianek..cos tam o DIJON II znalazlem ale tez malo..troche szkoda, ale wychodzę z założenia, że większosc opini w internecie piszą ludzie niezadowoleni i tego będę się trzymał.

Mam nadzieję że będę miał co tu pisać od czasu do czasu a i jakies komentarze sie pojawią, pomoce, drogowskazy czy każde inne.

Updated 03-04-2015 at 03:56 by jamel23

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aniakicia
    Projekt fajny. Dach trochę "połamany" więc tani nie będzie.
    Dobry pomysł z tym zlikwidowaniem wc na rzecz spiżarki i powiększenie kuchni o poprzednią spiżarkę.
    czy okno z poprzedniej spiżarki też zlikwidowałeś?
    W sypialni na dole masz dwa małe okna, nie myślałeś o jednym dużym? Byłoby symetrycznie (chyba)
    Na górze masz dwie łazienki i pomieszczenie na pralnię. Nie myślałeś żeby połączyć te dwie łazienki w jedną dużą? po co Ci dwie wanny, trzy umywalki i dwa wc jak masz jeszcze na dole łazienkę. To też są koszty.
    Zresztą to tylko luźne uwagi...


    pozdrawiam
  2. Avatar jamel23
    Cytat Napisał aniakicia
    Projekt fajny. Dach trochę "połamany" więc tani nie będzie.
    Dobry pomysł z tym zlikwidowaniem wc na rzecz spiżarki i powiększenie kuchni o poprzednią spiżarkę.
    czy okno z poprzedniej spiżarki też zlikwidowałeś?
    W sypialni na dole masz dwa małe okna, nie myślałeś o jednym dużym? Byłoby symetrycznie (chyba)
    Na górze masz dwie łazienki i pomieszczenie na pralnię. Nie myślałeś żeby połączyć te dwie łazienki w jedną dużą? po co Ci dwie wanny, trzy umywalki i dwa wc jak masz jeszcze na dole łazienkę. To też są koszty.
    Zresztą to tylko luźne uwagi...


    pozdrawiam
    Hej, dziękuję za pierwszy wpis
    Jeżeli chodzi o okno z poprzedniej spiżarki to na pewno nie będzie tak jak jest w projekcie, tylko panorama albo jedno duże, w nowej spiżarce okna nie będzie tylko zostanie jedno w tym pomieszczeniu gospodarczym.
    W sypialni na dole jedno duże okno wydaje się być lepszym pomysłem tak jak piszesz.
    na górze będą dwie łazienki, takie było założenie od początku i nic w tej materii się nie zmieni
    Na dole w tej sypialni będzie pomieszkiwać babcia, więc ta dolna niejako będzie przypisana do niej..no ale to wyjdzie w praniu.

    Dodatkowo z garażu nie planuje mieć wyjcia do ogrodu więc te drzwi też bedą zlikwidowane, a czy okno w garażu potrzebne..smiem wątpić, no ale może ktos podzieli się swoimi spostrzezeniami/doswiadczeniem.
  3. Avatar maryloo
    Sugeruję przemyśleć brak WC na parterze. Latem będziecie z ogrodu biegać ciągle po schodach często w butach na górę - Wy, rodzina i wszelcy goście do Waszej prywatnej łazienki . Taka mała sugestia - sama chciałam powiększyć spiżarnię o WC, ale właśnie takimi sugestiami wybito mi to z głowy . Powodzenia!
  4. Avatar jamel23
    Cytat Napisał maryloo
    Sugeruję przemyśleć brak WC na parterze. Latem będziecie z ogrodu biegać ciągle po schodach często w butach na górę - Wy, rodzina i wszelcy goście do Waszej prywatnej łazienki . Taka mała sugestia - sama chciałam powiększyć spiżarnię o WC, ale właśnie takimi sugestiami wybito mi to z głowy . Powodzenia!
    Ale jest przecież jeszcze łazienka na dole??
    To że babcia będzie jej używać nie znaczyło że będzie to jej prywatna
  5. Avatar maryloo
    Cytat Napisał jamel23
    Ale jest przecież jeszcze łazienka na dole??
    To że babcia będzie jej używać nie znaczyło że będzie to jej prywatna
    Nie zauważyłam - zasugerowałam się wpisem o rezygnacji z WC . BTW. u mnie też na dole będzie babcia