dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Wspólnymi siłami tworzymy nasz ogród marzeń

Oceń ten wpis
Dom stoi... I od kilku tygodni nikt się nim już nie zajmuje.
Nasza uwaga w każdej wolnej chwili ląduje w glebie Szpadel naszym najlepszym przyjacielem. Taki mamy fun z tego ogrodniczenia!
Skarpa została wyrównana przez Męża Inwestora. Narobił się Chłop, ale efekt gładki.
Plan jest taki, że od frontu domu ta skarpa będzie schodziła schodkowo - na trzech tarasach. A na "zakręcie" realizują się powoli trawiasto-iglaste inspiracje.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0159 (2).jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	318136Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20150522_215830.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	318137
Od kilku tygodni miałam te rośliny ułożone w doniczkach na skarpie. Patrzyłam na nie, patrzyłam i mi coś nie leżało.
Najbardziej chyba to, że tak półokrągło wszystko stało... A ja prosto lubię. I zrób tu prosto na górce!
Dziś wzięłam szpadel, narysowałam proste linie i zaczęłam przestawiać.
Ta nowa wersja podoba mi się znacznie bardziej.
Górny rządek to kostrzewy - Eliah Blue i Galuca.
Takich rzędów będzie jeszcze 3 - nad i pod - tylko dokupić muszę
Potem są wspominane już jałowce płożące, a poniżej Caleocephalus - czyli drut kolczasty. Tak w dwóch rzędach jest ciekawszy.

Przy płocie sąsiada powstaje "żywopłotek" z berberysów, trzmielin i ostrokrzewu.
Przed nim swie śliwy wiśniowe w towarzystwei tawuł japońskich:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0220n.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	318138
Natomiast od południowej strony działki - czyli z boku domu - powstaje żywopłot z jałowców Blue Arrow. Przed nim planuję kępy traw. Zasadziłam dziś 6 miskantów - trzy Zebrinusy i 3 chińskie Morning Light. Nie wiem tylko, czy nie za gęsto, bo co pół metra...
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0235n.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	318139

Są jeszcze jałowce chiskie od zachodu - niestety, dość mocno nam igły brązowieją. Mam nadzieję, że przeżyją. Sypię im nawóz przeciw brązowieniu - niechaj uleczy biduliny
Przede mną sadzenie dlaszych traw i bylin. Czekają skrzypy, które będą stanowiły żywopłot od frontu. Mam też 10 sadzonek spartiny - obsadzę nimi dolną część ogrodu.
No i są drzewka. W kolejnym poście wkleję kilka zdjęć.
Wszystko sie zieleni, tylko wszystko takie małe... Ginie na tych 1100 metrach. I jak tak latam z tym szpadlem, to myślę sobie, że większej działki bym nie obrobiła

Updated 22-05-2015 at 22:44 by ditomasso

Tagi - katalog słów kluczowych: jałowiec blue arrow, kostrzewa glauca eliah blue, miskant, ogród, skarpa Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso