dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PROSTY 3A - pracownia projekty z wizją, czyli BorÓwki14 BUDUJA!

Kilka decyzji dalej - DRZWI I BRAMY GARAŻOWE

Oceń ten wpis
Jak w temacie Kilka decyzji do przodu: drzwi i bramy garażowe sztuk 2 zamówione!
Oczywiście, nie odbyło się bez wątpliowści co wybrać, żeby było dobrze i żeby finansowo nie zbankrutować
Mocno kusiły nas bramy Hormann. Koniec końców zdecydowaliśmy sie na polską klasykę, czyli Wiśniowskiego- częsci na miejscu a budowa napędu prosta jak przysłowiowa budowa cepa "Zrób to sam w domu" nie powinno byc problemem.
Oczywiście Hormann zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie pod wzgledem jakości napędu, to jak brama się łatwo i przyjemnie otwiera. Napęd bez potrzeby regulacji co jakiś czas itd itp duuuzo makaronu na uszy nawinięte. Z drugiej strony po podsumowaniu plusów i mninusów, za to co chcieliśmy mogliśmy kupić jeszcze prawie jedna całą bramę wiśniowskiego...hmm...
W drugim wcieleniu, albo za kilka(naście!-oby) lat powrócimy do tematu, moze ceny znormalnieją a i sprzdeawcy bedą siedzieli na pupkach w biurach do godz 18:00 (2 razy odbiliśmy się od drzwi 20 min przed zamknieciem- mocno zniechęcajace)

Nasze pięęęękne przyszłe bramy to bramy segmentowe UniPro, U=1,07W/m2K (nie mamy przejscia z garażu do domu, więcej nie potrzeba)
Struktura powierzchni
Sandgrain
kolor ANTRACYT, przetłoczenia L/G (duże)
Umyśliłam sobie zrobić dupke domu (garaż+bramy) w takim kolorze
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brama.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	327172
Za to z drzwiami nie mieliśmy tylu "przemyśleń"
Wybór padł na drzwi stalowe KMT 75passive, 11 s1
Kolor złoty dąb, jak pozostała stolarka. Szybka refleks, bez zbędnych krateczek w środku. Podchwyt inox.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	327173
Z racji niższego otworu niż powinniśmy mieć, mamy 205 cm, drzwi zostana skrócone na produkcji- duży plus, bez żadnych dodatkowych opłat
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar awca
    STALOWE, bardzo podatne na zmiany temperatury. Czeka Cię częsta regulacja i to na 100%. Przemyśl to
  2. Avatar dziub
    Witam,
    Ja mam stalowe drzwi KMT drugi sezon. Bardzo polecam. Nawet palcem przy nich nie kiwnąłem, nic nie trzeba regulować. Podstawa do dobry montaż.
    Mam również bramę Wiśniowskiego i też jestem zadowolony. Sąsiad ma Hormanna i muszę przyznać, że napęd pracuje trochę lepiej. No ale kasa też zupełnie inna. Podobnie jak w przypadku drzwi montaż kluczowy.

    W obu przypadkach nie żałuję wyboru Powodzenia.
  3. Avatar BorÓwki14
    wybory wybory.. wszystko ma swoje plusy i minusy
    awca, mocno rozważalimy drewniane- są piękne! Na nie były ze wzgledu na to że byłyby na pólnocnej ścianie, bez dobrego zadzaszenia, narażone na deszcz i śnieg mocno. Dodatkowo jak to na wsi bede mieć kota/kotkę- łatwiej umyć jest stalowe
    dziub - dzieki wszystko jest kwestią budżetu. Teraz nie żałuje wyboru, jest w rozsądnych pieniądzach- a naprawić to i owo można samemu przy tych napędach w razie konieczności