dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy

Kolejny krok ku cywilizacji

Oceń ten wpis
2 września 2015 roku
W sierpniu Smigalscy zakończyli prace okołodomowe przewidziane na rok 2015. Do zrobienia w czasie bliżej, a raczej dalej nieokreslonym, pozostało ogrodzenie frontowe. Ostatnim brakującym ogniwem było zagospodarowanie terenu zwanego komunikacją frontową, czyli ścieżki prowadzącej do domu i wjazdu do garażu. W zeszłym roku ów teren został na szczęście wykorytowany i wypełniony klińcem. Dla przypomnienia wygladało to tak
rok 2014

a teraz tak
rok 2015

Śmigalskim jakoś nie po drodze z kostką betonową. Śmigalska najchętniej widziałaby tam spatynowaną cegłę, w ostateczności zwykłą kostkę granitową, ale... no wiecie- jest ładny kamienny grys. Początkowo w naiwności swojej nie zagęściliśmy go w nadziei, że sam się ułoży. Ale kiedy Śmigalska wyjeżdżając z garażu zapadła się wraz z autem po same osie i jako powód spóźnienia do pracy podała utnięcie w zaspie i konieczność odkopywania samochodu, nie było wyjścia. Śmig wziął Honde w swoje ręce i uganiając się za nią w te i w tamte, utwardził podjazd na amenk.
Podczas weekendu nawiedziło Śmigalskich pacholę, czego skutki były bardzo owocne

To ciemne drewno jest do spalenia w tym roku, swoje już odleżało i nabrało mocy. To jasne zostanie poddane procesowi leżakowania na następne zimy. Jakoś tak jesiennie zaczęło się robić. Szaleją trawy i jesienne kwiaty, zakwitł wreszcie ( po 3 latach!) ognik














Cieszymy się, że otoczenie się cywilizuje, ale jednocześnie dbamy, aby nie było tych zdobyczy cywilizacji za dużo. Stąd też bardzo dbamy o to, żeby otaczało nas sporo roślinek- nie tylko tych wymyślnych, ale również swojskich.

Pozdrawiam czytających
Ś-ś

Updated 03-09-2015 at 15:21 by śmig_śmigalska

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar franelka1
    Zrobiło się pięknie A co to za kamień, z którego jest zrobiony suchy murek przed domem? Ma ładny odcień kolorystyczny.
  2. Avatar śmig_śmigalska
    Ten kamień to łupek gnejsowy z odzysku po rozbiórce starej poniemieckiej stodoły. Pierwotnie chciano nim utwardzać drogę- odzyskałam to, co udźwignęłam. Leżało tak sobie 5 lat i znalazło swoje miejsce
  3. Avatar Nani
    U mnie dynia w ogóle nie miała w tym roku owoców, nie wiem co zrobiłam nie tak...ehhh, aTwoja jak widać piękna i duuuża, tfu na psa urok
    Updated 03-09-2015 at 10:15 by Nani (.)
  4. Avatar śmig_śmigalska
    Nasionka wsadziłam na dno kompostownika . Do lipca praktycznie stała w miejscu, a potem wystrzeliła. Podlewałam ją rozcieńczoną przefermentowaną pokrzywą.