dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Przepis Mysławów na DOM! (energooszczędny projekt indywidualny)

Dach w dobrych rękach

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Mysław Zobacz post
Witam,

Panie Andrzeju - już wymieniliśmy kilka uwag odnośnie mojego dachu - ku aktualizacji tylko dodam, że pracujemy nad stropem nad parterem, zalewanie w ciągu zapewne 1-1,5 tygodnia, potem chwilowy przestój i jedziemy dalej ze ścianami piętra i poddasza - więc czas wybrać dostawcę i wykonawcę konstrukcji dachu (i jednocześnie podłogi poddasza) oraz kogoś kto to potem poprawnie pokryje.

Jakkolwiek tutaj pytam o ocenę planów wykonania izolacji i pokrycia jakie zaprojektował mi architekt i konstruktor budynku.
Przeczytałem sporo z tego wątku, sporo z materiałów producentów blach i dachówek i mam teraz mały mętlik w głowie - czy aby na pewno mam dobrze zaprojektowane warstwy ocieplenia ścian vs dach dla pokrycia blachą (zgodnie z projektem).

Materiał z jakiego chcemy wykonać pokrycie to nadal rozważania między dachówką ceramiczną Creaton Domino mat Grafit Angoba - a ukłonem w stronę jednak architekta czyli - zgodnie z projektem blacha na rąbek stojący ale nie RHEIZINK który by nas puścił z torbami, ale pośrednie rozwiązanie, zatem blacha na klik, i tutaj kierujemy się chyba w kierunku Ruuki lub Plannja. Odrzucamy innych producentów przez wzgląd na braki w asortymencie, grubość a raczej cienkość blachy, krótką gwarancję na materiał, opinie potwierdzone zdjęciami na tym forum - ale nie tylko.

UWAGA - dach jest obliczony na dachówkę ceramiczną z pełnym deskowaniem pod spodem i papą termozgrzewalną - bo nie mogliśmy się ostatecznie zdecydować co nam będzie bardziej odpowiadać.

I od razu pierwsze pytanie - czy skoro Plannja jest częścią Ruuki to jest to to samo produktowo? bo każda z firm wystawia swoją ofertę?!

Kilka słów o dachu, czyli przekrój konstrukcji, rzut konstrukcji i przekrój architektury ze szczegółem ocieplenia jaki mam w projekcie:









UWAGA - proszę zignorować blachę na elewacji, nie będzie jej (chyba) ze względu na koszty.

I kilka pytań:

1. czy jest to poprawne?
2. czy można to zrobić bez pełnego deskowania i papy jak zaleca RUUKI i PLANNJA (czyli gęstsze kontrłaty + membrana) - wg producenta poprawi to wentylację dachu - tylko jak jest wtedy z wałkowaną przez Pana, Panie Andrzeju, wilgotnością i punktem rosy w izolacji.
3. czy wysokości wieńca (góra wieńca na poziomie dołu krokwi) jest poprawna dla dobrego ocieplenia tak zaprojektowanej konstrukcji?

Edit: jak zwykle dałem długi post - więc w moim dzienniku wrzucam rzuty elewacji, a na jego początku są wizualizacje - dom nie ma okapu i ma "chowane" rynny w warstwie ocieplenia/obróbki - nie wystają poza obrys ścian.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze