dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bepo

Wyceny robocizny

Oceń ten wpis
Otrzymaliśmy pierwszą wycenę robocizny. Firma polecana zarówno przez forumowiczów, jak i naszą architekt. Koszty akceptowalne, chociaż, wiadomo, chciałoby się taniej Czekamy jeszcze na pozostałe wyceny do końca tygodnia i zaczniemy się zastanawiać. Wszyscy wykonawcy z polecenia, mam nadzieję, że po budowie i ja będę mogła polecić wykonawcę z czystym sumieniem.

Otrzymaliśmy też wycenę instalacji CWU i CO. Koszty trochę mnie osłabiły, ale wiedzieliśmy, że ogrzewanie podłogowe w całym domu i pompa ciepła to będzie kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy więcej niż grzejniki na ścianach i piec na gaz. Przy konkretnej wycenie jednak liczby trochę szokują... chociaż jest w tym od razu zawarty koszt materiałów. Musimy jeszcze przemyśleć, czy nie zakupić materiałów samodzielnie i nie wziąć do pomocy znajomego hydraulika do rozmieszczenia rurek do podłogówki. Więcej własnej pracy, ale pewnie kilka tysięcy w kieszeni. Czekamy na wyceny innych wykonawców.

Wbrew moim obawom- są firmy, które chcą postawić nasz dom A projekt łatwy nie jest.

Porównujemy wyceny z kosztami estymowanymi przez biuro projektowe, skąd kupiliśmy projekt. Na razie mieścimy się w ich kosztorysie. Liczymy jednak, że uda się nam zbudować dom nieco taniej. Najwięcej zaoszczędzimy na wykończeniach- narzeczony potrafi zarówno gładzić, malować, robić zabudowy g-k, jak i kłaść panele, więc może nie wykończy nas wykańczanie domu.
Tagi - katalog słów kluczowych: ekipa, pompa ciepła, wyceny Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze