dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Robaczywy

Dziennik budowy projekt INES

Oceń ten wpis
Witajcie,

Trochę pisałem już w Bociankowych tematach, ale nadszedł dzień, że wreszcie zaczynamy - jutro ściagamy humus, w poniedziałek i wtorek kopiemy i zalewamy ławy. Dziennik więc czas zaczać.

W skrócie co i jak:

Buduje Robaczywy, Robaczywa i Robaczywka. My koło 30stki, Robaczywka koło szóstki i dopytuje o własny pokój. Działka ma powierzchnię 30ar, wkoło pola i pagórki. Kombinowania i rozkmin z projektem było sporo, bo działka jest rolna i mpzp ogranicza wysokość budynku do 7,7m. Robaczywa zawsze chciała dom z poddaszem użytkowym, więc był problem, najpierw czekaliśmy na zmianę, ale w końcu znaleźliśmy projekt INES z pracowni Dobre Dobry i stwierdziliśmy.."TAK!..ujdzie, może być" . Chyba jedyny jako tako łaczacy wymagania mpzp, orientacje działki względem stron świata i nasze oczekiwania.

Oczywiście było sporo zmian. Projekt kupiliśmy w kwietniu 2017 - jeżeli mnie pamięć nie myli. Sami nie wiedzieliśmy do końca czego chcemy i co będzie dobrym pomysłem, a co nie, jakie zmiany wygeneruja jakie dodatkowe koszty, albo oszczędności. Pewnie jak większość inwestorów na swojej pierwszej budowie.
Przez ostatnie półtora roku sporo czytałem muratora, przede wszystkim forum, i już nawet wiem co to chudziak i wieniec , bo wczesniej to ni huhu .

Tak wygladaja rzuty parteru i poddasza:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter snip.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	409818

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze - korekta jpg.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	409819


Chcemy, żeby dom był w miarę nowoczesny i energooszczędny, ale bez liczenia każdej złotówki wydanej na ogrzewanie i analizowania czy bardziej się opłaca 18, 20, czy 22 cm styropianu..daję 20, bo tak.

- ściana fundamntowa murowana z bloczków betonowych. Izolacja pozioma ław i ścian papa. Pionowa ścian od wewnatrz papa, od zewnatrz piana ZK jako hydro i termo izolacja w jednym. Może posmaruje dysperbitem pod pianę, ale nie wiem czy jest sens.
- ściany zewnętrzne z silki 24cm ocieplenie 20cm styropianu
- ściany wewnętrzne z silki 12cm
- na dachu blacha płaska Blachotrapez Tysenia (wczesniej pisałem o dachówce, ale plan się zmienił - kto wiec może jeszcz się zmieni ze dwa razy ), pod blacha membrana, deskowanie, piana ZK
- okna jakieś 3 szybowe z w miarę dobrym U, ale bez przesady - jaki montaż jeszcze nie wiem
- ogrzewanie podłogówka 100%, 15 cm piany ZK jako ocieplenie, 8cm wylewki.
- grzanie CO i CWU gruntowa pompa ciepła, dolne źródło robię we własnym zakresie.

Jeszcze nie wiem czy robić pianę ZK jak ocieplenie podłogi na gruncie jest sens papować chudziaka, bo piana jest nienasiakliwa i jak wspomniałem będzie pełniła rolę hydroizolacji fundamentu, więc w sumie czemu nie połaczyć tych funkcji na podłodze.
Waham się też trochę czy i jak ogrzewać garaż. Póki co planuję podłogówka, jakaś mała pętle i utrzymywać tam z 15stopni w zimie.

Podaję poniesione do tej pory koszty, to zawsze wszystkich interesuje

badania geologiczne 700 zł
zakup projektu 2711 zł
adaptacja projektu i papierkologia, załatwianie pozwolenia na budowę 3900 zł - byłoby taniej jakbyśmy nie zmieniali zdania parę razy
mapa do celów projektowych 700 zł
wydzielenie księgi wieczystej 100 zł
wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej / ewidencji gruntów 450 zł
wpis hipoteki 200 zł
kierownik budowy - pierwsza rata 1 000 zł
operat szacunkowy 1500 zł
zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami z US 21 zł
zaświadczenie o wielkości gospodarstwa 17 zł
zaświadczenie z gminy o niezaleganiu z podatkiem rolnym 21 zł
kibelek drewaniny wersja lux z deska 370 zł
wstępne utwardzenie drogi 5 375 zł (w sumie to dwa razy tyle, ale ze Szwagrem na pół)
bednarka 30x4 25m 150zł
siatka leśna 260zł
stal na zbrojenie ław 1330zł
bloczki na fundament 2669zł + kaucja za palety 219zł
drut wiazałkowy 5kg 27zł

Narazie nie dodaję fotek, bo działka to zwykle pole uprawne. Popołudniu przyjedzie stal, a jutro rano spotykam się na działce z wykonawca, geodeta i koparkowym. Majstry będa kręcić zbrojenie, geodeta wytyczy dom i pójdzie do domu, może wróci po zdjęciu humusu, jeśli będzie taka potrzeba, a ja kupię sobie dzisiaj wracajac z pracy świderek w 'Liroyu' i będę stawiał tymczasowe ogrodzenie.

Żeby tylko nie padało to w poniedziałek może zalejemy ławy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze