dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Keramzyt, tradycja a może szkielet drewniany? - oto jest pytanie.

Wizualizacja projektu.

Oceń ten wpis
Nasz projekt wygląda tak.


Ogólnie ze wszystkich dotychczas analizowanych projektów ten odpowiada nam najbardziej. Centralne miejsce na kominek, kuchnia z jadalnią niby razem a jednak osobno, duży centralny salon, dwie toalety, jeden poziom. Częściowe zadaszenie tarasu. Ze świetlików rezygnujemy.

Minusem było brak garażu i pomieszczenia gospodarczego na ogrodowe klamoty co już zmieniliśmy.

Jak by kto coś widział na "nie", najlepiej niech powie teraz, lub zamilknie na wieki

A tak poważnie, to mimo różnych gustów oczywiście podpiszcie ewentualne konstruktywne wady, których może nie dostrzegamy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ciężkiprzypadek
    Fajowy!
    A ta ścianka a'la ogród zimowy robi wrażenie! Szkoda, że jej nie robicie.
    Tylko jeden minus zauważyłam, porozrzucane mokre pomieszczenia, będzie troszkę więcej instalacji.
    Poza tym dla mnie jest bez wad....mało komunikacji i wszystkie pomieszczenia mają odpowiednią wielkość. Może troszkę mało tych pomieszczeń technicznych, gospodarczych.
    Ale mają być w garażu

    My mamy indywidualny projekt( tzn. koncepcję) , też parterowy ale w kształcie litery T.
    Połowę domu bez stropu i niby powinno być taniej, ale jakoś tego nie widać.
    Updated 30-03-2018 at 07:46 by ciężkiprzypadek
  2. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Fajowy!
    A ta ścianka a'la ogród zimowy robi wrażenie! Szkoda, że jej nie robicie.
    Tylko jeden minus zauważyłam, porozrzucane mokre pomieszczenia, będzie troszkę więcej instalacji.
    Poza tym dla mnie jest bez wad....mało komunikacji i wszystkie pomieszczenia mają odpowiednią wielkość. Może troszkę mało tych pomieszczeń technicznych, gospodarczych.
    Ale mają być w garażu

    My mamy indywidualny projekt( tzn. koncepcję) , też parterowy ale w kształcie litery T.
    Połowę domu bez stropu i niby powinno być taniej, ale jakoś tego nie widać.

    Była koncepcja jej zostawienia, ale nie bardzo potrafiłem odszukać pomysł na odprowadzenie wody. Podobno jest tam coś z blachy wokół ale coś nie bardzo mi potrafili to wytłumaczyć. Tak jak woda z dachu powyżej może mieć odprowadzenie, tak podobno już z samego świetlika woda ścieka po pionowej elewacji. Wiec jakoś dziwnie, ekspertem nie jestem ale na moje oko tu coś się nie zgadzało.

    Na necie znalazłem, jak ktoś to wykonał i pomysł z takim wykonaniem jakoś tez mnie nie przekonał. Do tego silne nasłonecznienie, bez rolet chyba byłaby szklarnia. Więc jakoś odpuściliśmy.

    Ciekawostką natomiast okazała się antresola i schody. HM. Ale to też raczej nie dla nas. Choć znowu nowe spojrzenie

    http://www.abakon.cz/realizace/reali...-gorki-wielkie
    Updated 30-03-2018 at 13:32 by Quendi
  3. Avatar ciężkiprzypadek
    Troszkę dziwna taka mała antresola.
    Pewnie dużo informacji na temat odprowadzania wody jest w temacie ,,ogrodów zimowych''
    Dom bez świetlików też będzie ładny, może nie będzie miał tego splendoru, ale będzie przynajmniej bardzo łatwy w użytkowaniu.
    Updated 30-03-2018 at 17:24 by ciężkiprzypadek
  4. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Troszkę dziwna taka mała antresola.
    Pewnie dużo informacji na temat odprowadzania wody jest w temacie ,,ogrodów zimowych''
    Dom bez świetlików też będzie ładny, może nie będzie miał tego splendoru, ale będzie przynajmniej bardzo łatwy w użytkowaniu.

    No tak, widocznie cel utworzenia pomieszczeń na poddaszu był nadrzędny. My z tego korzystać nie będziemy. Każde działanie chcemy maksymalnie uprościć.