dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dras

Umowa z firmą - SSO

Oceń ten wpis
Zapytania wysłałem jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na odzew czekałem od 2 dni do 3 miesięcy ( jeden wykonawca grzecznościowo zadzwonił po kwartele, mówiąc że nie podejmie się budowy )

Umowę z firmą budowlaną podpisałem już w zeszły miesiącu, weryfikując na pobliskim obiekcie z innym inwestorem ich podejście do pracy. Najtańszą i najdroższą ofertę odrzuciłem.


Ruszam w okolicach 8-go maja.

A taki mały wykres dla tych którzy twierdzą że nie warto sprawdzać cen:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycena sso.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	412048



------------

Zarezerwowane i zapłacone bloczki z betonu komórkowego; czas oczekiwania 3 miesiące, nam udało się załapać na kwietniową cenę na sładzie. Ponoć mają drożeć.

Ponadto na montaż okien trzeba czekać 3 miesiące.( 1 miesiąc na oczekiwanie zamówionych okien, 2 kolejne miesiące na ekipę montażystów).

------------
W przyszłym tygodniu, po weekendzie majowym start budowy drogi, więc wkrótce jakieś zdjęcia ciężkiego sprzętu budowlanego

------------

DYLEMATY:

POKRYCIE:
Zastanawiamy się z żoną nad wymianą blachy na wrąbek na dachówkę /zmiana w projekcie więźby 250 zł/. Pierwotnie miała być blacha ze względu na nowoczesny projekt domu, oraz niższą jak myślałem cenę. Cena nie jest taka niska, jak nam się wydawało, ponadto da się przeczytać negatywne opinie o hałasie na poddaszu ( z tym że mamy nieużytkowy) i w okolicach domu w czasie silniejszych wiatrów. Działka jest na wietrznym wzgórzu i to przeważyło. Bierzemy też pod uwagę możliwość gradobicia i pozostawienia „wgniotek” na ich powierzchni.

Na nasz dach około 232 m2 powierzchni dostałem kilka wycen blach na wrąbek, ceny brutto:

gwarancja 10 lat - 9 300 zł
gwarancja 25 lat - 11 000 zł
gwarancja 50 lat - 13 600 zł / inna firma/
gwarancja 40 lat - 15 000 zł


OKNA:
Mamy masakrycznie wielkie okna 1,5 x 1,5 m bez słupka. Będą bardzo rzadko otwierane (będzie rekuperacja), częściej uchylane. Ale ich powierzchnia i promień otwarcia daje nam mocno do myślenia co z tym fantem zrobić. Nie chcemy dawać słupka, żeby nie tracić światła.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	412325

Updated 03-05-2018 at 08:55 by dras

Tagi - katalog słów kluczowych: duże okna, umowa blacha na wrąbek Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Może płaska dachówka cementowa/ceramiczna? Naszym zdaniem wygląda rewelacyjnie
  2. Avatar dras
    Właśnie w tym kierunku idą teraz poszukiwania.

    Płaska dachówka świetnie wygląda.