dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nowoczesna Stodoła w okolicy Krakowa

Stodoła LK Projekt 1459

Oceń ten wpis
Witam wszystkich.
Postanowiłam założyć dziennik budowy i chętnie skorzystam z wszelkich porad i uwag od doświadczonych forumowiczów.
Dopiero zaczynam historię z budową domu, raptem 2 miesiące temu, po długich poszukiwaniach znaleźliśmy naszą wymarzoną działkę. Jej wymiary oraz ukształtowanie terenu wymusiło wręcz konkretną kubaturę i kształt domu. Działka ma kształt nieregularny, jej szerokość to ok 22 m X 80-100 m, jest pochyła w kierunku południowo-wschodnim. Dłuższymi bokami ma przebieg wschód -zachód. Dom, jaki chcemy wybudować będzie prosty, z dachem dwuspadowym i dużymi przeszkleniami od wschodu i południa. Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, gdyż przeszukując gotowe projekty domów-stodół nie udało się nam znaleźć nic pasującego do kształtu działki i lokalizacji wjazdu (już istniejącego, który ulegnie małej modyfikacji).
Nasz projekt jest wykonywany w krakowskiej pracowni LK: http://lk-projekt.pl/lkand1459-produkt-9780.html
Zawsze podobały nam się domy parterowe, jednak szerokość działki i spadek terenu nie pozwoliły nam na dokonanie takiego wyboru.
Nasza stodoła ma zaplanowaną antresolę (to był mój warunek konieczny w przypadku budowy domu z poddaszem), ogrzewanie planujemy elektryczne- maty lub kable, rekuperator, kominek z zamkniętą komorą spalania. Dach jest prosty dwuspadowy, gdyż połać południowa zostanie wyposażona w ogniwa fotowoltaiczne.
Długa droga przed nami zapewne, ale patrząc na inne wpisy zadowolonych, mieszkających już w swoich domach czujemy, że warto podjąć ten trud

Updated 29-04-2018 at 19:05 by Bezal

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Szerokość działki to akurat nie musi być problem, bo my mamy niecałe 23 m i zmieściliśmy się w parterze Ale być może połączenie ze spadkiem wyklucza taką opcję...
    A czy długa droga, to zależy
    Życzymy powodzenia!
    I zapraszamy do naszego dziennika http://forum.muratordom.pl/blog.php?246253-juwicz
  2. Avatar dras
    Witaj na forum

    Ja też będę budował parterówkę, choć szkoda było działki , która mocno się jeszcze skurczyła po wrysowaniu na niej domu. Działka ma 8,4 ara, więc niewielka ale wjazd od północy, dom na maxa przysunięty do wschodniej granicy 3m).

    Ogniwa fotowoltaniczne będziesz montować od razu przy budowie połaci dachowych ?

    Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem ale za kilka lat i nie wiem czy warto przygotować dach pod ułożenie paneli, tak żeby w przyszłości nie trzeba było za dużo przerabiać .
  3. Avatar Bezal
    Cytat Napisał dras
    Witaj na forum

    Ja też będę budował parterówkę, choć szkoda było działki , która mocno się jeszcze skurczyła po wrysowaniu na niej domu. Działka ma 8,4 ara, więc niewielka ale wjazd od północy, dom na maxa przysunięty do wschodniej granicy 3m).

    Ogniwa fotowoltaniczne będziesz montować od razu przy budowie połaci dachowych ?

    Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem ale za kilka lat i nie wiem czy warto przygotować dach pod ułożenie paneli, tak żeby w przyszłości nie trzeba było za dużo przerabiać .

    Witaj
    instalację zamontujemy później, po wybudowaniu domu. Prawdopodobnie kilka miesięcy przed wprowadzeniem się po to, aby instalacja już mogła magazynować w sieci energię. Możliwe, że już podczas budowy dachu poprosimy ekipę, by zamontowała odpowiednie zaczepy pod panele. Widziałam też, że niektórzy producenci blach mieli w ofercie gotowe haki montażowe pod ogniwa lub kolektory.
    My wjazd na działkę mamy skomplikowany, od południowego-zachodu i dom przysunęliśmy do północnej granicy na 4 m.
  4. Avatar Bezal
    A odnośnie kształtu dachu to idealny jest dwuspadowy, z wystawą południową, bez żadnych obiektów przysłaniających (drzewo, słup, komin, inny budynek itp). Nasz projekt ma najprostszy dwuspadowy dach, jedna połać przeznaczona jest tylko pod fotowoltaikę. Dobrze też zwrócić uwagę by komin lub lukarna nie zacieniały paneli. Warto porozmawiać z architektem w tej kwestii, jeśli planujesz w przyszłości montować na dachu instalację.
    My prosiliśmy architekta, by komin został przesunięty (w wizualizację na stronce komin jest na połaci południowej).