dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Kolejna sprawność - to glazurnik czy raczej gresownik. Ułożyłem płytki 60x60 w pomieszczeniu technicznym (no, trochę ścinków też zużyłem, bo całe mi się skończyły). Potem salon i wiatrołap drewnopodobne 90x15. Cięcie szlifierką tarczą diamentową za dwie czy trzy dychy trochę słabe jest. Więc zamówiłem maszynkę ręczną do cięcia płytek (sporą, bo 90cm do cięcia). Najpierw sprzedawca wysłał pod zły adres. Potem okazało się, że dotarła połamana. Zero zabezpieczenia - pudełko tylko folią owinięte. Kurier, protokół, zwrot... Replay. Druga też niezabezpieczona i połamana. Poddałem się. zamówiłem Rysia.



Zamówiłem też wizualnie bardzo podobną tarczę u myfriendów (przy okazji kilka innych). Ale to pewnie za miesiąc przyjdzie. Więc użyję do układania płytek na tarasie i innych rzeczy.

Ale do cięcia na prosto nadaje się dremel z taką małą tarczą diamentową. Problemem jest precyzyjne poprowadzenie - bo dremel służy mi do zarysowania płytki. Prowadnica z odpadu listwy mosiężnej i ścisku stolarskiego



Można też dopieścić krawędź szlifując i wygląda prawie jak fabryczna.















Poszedłem na całość. Najwyżej będę miał rustykalne płytki rustykalnie popękane. Nie tnę na dylatacjach do tego fugę dałem 1,5mm.

Miałem dać fugę epoksydową, ale sobie uświadomiłem, że to może być słaby pomysł. W łazienkach już mam - więc sprawdzę, czy obawy słuszne mnie napadły. Bo wylewka idealnie sucha jeszcze nie była (pomimo wygrzewania). Potem dostała gruntem a na końcu w kleju do samego salonu łącznie będzie 50l wody. Jak zamknę jej drogę fugą epoksydową, to nie będzie miała jak się wydostać. Więc prawdopodobnie dam fugę cementową.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura01.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	421939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura02.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	421940   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura03.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	421941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura04.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	421942   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Glazura05.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	421943  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze