dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Bojler będzie w końcu Joule 100l. Przewaga nad 150l to 5 zamiast 4 cm izolacji. Do tego tańszy. Dwie grzałki po 3kW w razie W pozwolą dosyć szybko dogrzać wodę, ale nie spodziewam się, żeby było mało (no, może jak rodzina się zwali i wszyscy zechcą się kąpać i prysznicować). Zamówiony w hurtowni, zamontuje "przy okazji" spec od zmiękczacza który ma siedzibę o dobry rzut beretem.

Zmiękczacz będzie Erie Sentencia 20. Głowica Erie, złoże ma być Lewatit. Trochę egzotyk - formalnie Erie się nim nie chwali (google znajdują na ich stronie, ale strona nie działa). Podobno bida-wersja z ograniczonym kanałem dystrybucji tylko przez przedstawicieli.

Płytki przyklejone zostało zafugować.

p. Bogdan od tynków wreszcie znalazł dla mnie czas, i obrobił i ponaprawiał co w międzyczasie różne ekipy rozpruły. Mówił, żeby z tydzień poczekać z malowaniem. To czekam. Farb część już mam, część zamówiona. Będzie Magnat Ceramic Kocie Oko prawie wszędzie poza sufitami (białe oczywiście). Jedną 5l puszkę wziąłem ciemniejszej - Kalifornijski Morganit (na trzeźwo chyba tych nazw nie wymyślają )

Wróciłem do ocieplenia stropu - docinam ostatnią warstwę styropianu na murłatę. Trochę to kłopotliwe, bo muszę przeciąć płyty 14 cm pod kątem 30*, bo tyle ma połać i moja gilotyna nie dojeżdża do samego dołu. Więc muszą ciąć kawałek z jednej strony, potem obrócić płytę i dociąć z drugiej. Ale po przymiarce na ścinkach idzie bezproblemowo. Potem rozwinięcie folii (niby na monolit nie trzeba, ale mi zbywa), rozwinięcie wełny i na to mam dwie rolki taniej membrany, żeby się nie kurzyło i żeby powietrze mi nie wywiewało ciepła z wełny.

Powoli zbieramy się do zgłoszenia zakończenia budowy. Pozbieraliśmy kwity. Prawie komplet. Braki to protokół odbioru przyłącza z ZE - okazuje się, że trzeba się do nich zgłosić pisemnie albo osobiście (robią od ręki). Chociaż do odbioru budynku potrzebne, to nie wystawiają tego domyślnie (wodociągi wystawiają dla odmiany).

A na koniec jakieś fotki. Wypiaskowałem i pomalowałem kozę. Miałem wypalać na dworze (farba wymaga wypalenia) ale na tarasie (gdzie ją piaskowałem i malowałem) było za blisko okapu, żeby palić a znosić jej na dół nie miałem sił. Więc wypalam w domu.







Wersja zamknięta chyba będzie częściej używana. Nie robi takiego piekła przed kominkiem, jak otwarta.

Trochę fotek w podczerwieni.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koza.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	421944   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koza2.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	421945  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze