dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

sol4ever

Abakon z ogrodem zimowym (bez ogrodu)

Oceń ten wpis
W poniedziałek rano przyjechała ekipa. Panowie fajnie się uwijali. Dawno nie widziałam, żeby na budowie tak pracowano. Widać było, że musi tu być płacone od zlecenia a nie za godzinę


Do wczoraj na działkę wjechało 11 ciężarówek kruszywa- ni to pospółka ni to kliniec, mniej więcej 165 ton i po ok 15 ton piasku ostrego i żwiru.
Niestety wieczorem po utwardzeniu tego wszystkiego przyjechał kierownik budowy z geologiem. Pomierzyli jakoś gęstość tej ubitej warstwy i stwierdzili, że to kruszywo się nie nadaje pod płytę (!!) i musieli zdjąć wierzchnią warstwę i utwardzać to na nowo. Tak sobie myślę, że dobrze, że gdyby przyszedł rano, to oszczędziłby tej ekipie 2 dni pracy, ale widać bardzo zajęty...
Dobrze, że nie upierałam się przy zastosowaniu kruszywa od naszego dostawcy i że dokumentuję to wszystko, bo nie chciałabym płacić za takie pomyłki. Dziś praca stanęła, bo muszą znaleźć kruszywo odpowiedniej frakcji, a w nocy mają być większe mrozy i ponoć trzeba je przeczekać.


Tymczasem działka wygląda tak:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka 5.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	422490

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka 4.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	422491

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka 3.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	422492
Tagi - katalog słów kluczowych: abakon, kruszywo, płyta fundamentowa Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ciężkiprzypadek
    A macie swojego kierownika czy z Abakonu?

    Mąż doczytał, że podbudowę pod płytę mamy w cenie, czyli boję się, iż dadzą najtańszy materiał -piasek.
    Musimy mieć to na uwadze.
    Updated 28-11-2018 at 20:11 by ciężkiprzypadek
  2. Avatar sol4ever
    Kierownika mamy od nich. Mogliśmy dodatkowo zatrudnić sobie Inspektora nadzoru inwestorskiego, ale zrezygnowaliśmy. Ceny za nadzór oscylowały pomiędzy 3 a 5 tys. i stwierdziliśmy, że jednak kierownik budowy się pod tym wszystkim podpisuje, więc najwyżej będziemy jego ścigać.

    Chyba nie da się podbudowy zrobić na samym piasku, więc jeśli macie kruszywo w cenie to tylko się cieszyć.


    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    A macie swojego kierownika czy z Abakonu?

    Mąż doczytał, że podbudowę pod płytę mamy w cenie, czyli boję się, iż dadzą najtańszy materiał -piasek.
    Musimy mieć to na uwadze.
  3. Avatar ciężkiprzypadek
    Może warto za te 3 tyś zatrudnić inspektora nadzoru, bo po co się potem wykłócać.
    A wiadomo, że nadzór na budowie jest najważniejszy i te 3 tyś w skali całej budowy to pryszcz, można więcej zyskać niż stracić.

    poczytaj sobie ostatnie posty;

    https://forum.muratordom.pl/showthre...62#post7748462
    Updated 04-12-2018 at 21:53 by ciężkiprzypadek
  4. Avatar sol4ever
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Może warto za te 3 tyś zatrudnić inspektora nadzoru, bo po co się potem wykłócać.
    A wiadomo, że nadzór na budowie jest najważniejszy i te 3 tyś w skali całej budowy to pryszcz, można więcej zyskać niż stracić.

    poczytaj sobie ostatnie posty;

    https://forum.muratordom.pl/showthre...62#post7748462

    Też tak myślałam na początku, ale rodzina przekonała mnie, żeby sobie darować, bo tego inspektora też bym do końca nie znała i pytanie czy mogłabym jemu zaufać, a w rodzinie i bliskich mam trochę osób, które niedawno przeszły swoje budowy, albo znają się (bo pracują przy tym całe życie) na drewnie, budowlance itp. i pomogą w ocenie tego co będzie robione. Po ich doświadczeniach z inspektorami, których opłacili, a potem nie mogli się doprosić wizyt, wtedy gdy trzeba było, albo mimo wcześniejszych ustaleń domagali się dodatkowych opłat za następne wizyty, stwierdziłam, że sobie odpuszczę.

    Mam nadzieję, że nie będzie mnie to słono kosztować.
  5. Avatar Krak245
    Dzień dobry, obawiam się, że żaden specjalista przed nimi Państwa nie uratuje, my takiego mamy, a oni i tak sobie nic z tego nie robią. Po opublikowaniu komentarzy na facebooku zgłosiło się do nas wiele osób, na których stosowano te same praktyki, proszę zerknąć tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...03#post7837903
    Updated 30-07-2019 at 09:38 by Krak245