dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 31-07-2008

W poniedziałek 28.07 chłopaki zaczęli od zrobienia jeszcze raz tej fazki co ją burze zjadły - miejscami fazki w ogóle nie było. Powyciągali też plastikowe stożki od ściagów i zapchali wszystko zaprawą cementową.

Trzeba się było zdecydować jaką robimy izolację. Więc pozostałem wierny IcoPalowi (między chudym i ścianą jest grunt SiplastPrimer + papa Szybki Fundament SBS). Kupiłem jeszcze 3 beczki gruntu SiplastPrimer oraz masę izolacyjną Siplast Fundament Szybka Izolacja. Naprawdę polecam, chociaż jest droższa niż dysperbit Chłopaki całość oblecieli gruntem (wystarczy raz) i po godzinie (bo tyle schnie grunt) zaczeli smarować to Siplast Fundamentem.
Gęsty, o konsystencji śmietany, okazało się że kupiłem za dużo, więc poleciło chyba z 5 razy całość

No i od razu musiałem zamówić izolację. Od Prusa wziąłem 15 paczek Ursy XPS N-III-L 50mm (fazowana) do wewnątrz, bo ścianę mam izolowaną również od wewnątrz. Z Sir-Budu wziąłem natomiast 6 paczek tej same Ursy ale 100mm na zewnątrz. Z Sir-Budem to w ogóle akcja była. Szukałem 10cm i jak się okazało mieli 18 paczek. Zamówiłem, pojechałem zapłacić a tu laska mówi, że jest tylko 6 na placu. Do domu mi się spieszy, babka drukuje korektę. Płacę i spadam. Po 15 minutach telefon - "Znalazło się 12 paczek, magazynier zastawił sobie paletami". "Dowieziecie?". "Musi Pan zapłacić". No to we wtorek. We wtorek przywieźli tylko 11 paczek bo nie miał 12stej. I co? We wtorek po południu się znalazła. Ale już jej nie wziąłem 2 faktury korygujące do 18 paczek XPS'a.

We wtorek rano kupiłem jeszcze bardzo fajny klej do styropianu. Jak się dowiedziałem, że mam przywieźć 200kg jakiegoś lepika na zimno (a'la Dysperbit) to zmartwiałem. 200kg!!! (idzie 1kg na 1m2!!). Kupiłem Tytan klej do styropianu w puszkach (do pistoletu). Super! Polecam! Wiąże po 15 minutach, Twardnieje po 2h. Poszło chyba 8 puszek na zrobienie wewnątrz fundamentu. Żadnego syfienia, miliona wiaderek itp. O taki:

http://www.grupapsb.com.pl/files/Mag...s_15selena.pdf

Tylko że kazałem im kleić to na pionowe pasy 4 na płytę a nie dookoła.

I we wtorek na koniec dnia środek był gotowy.

We środę, czyli wczoraj zamówiłem w Centrobudzie jeszcze 10 paczek Ursy 10cm. Chłopaki obcykali praktycznie wszystko z zewnątrz. Tym samym zamknąłem etap docieplana fundamentu. Wyglądał naprawdę profesjonalnie

Pojawił się wreszcie majster JP co go przez dwa dni nie było. I ustaliliśmy plan na dziś tj. na czwartek. Rano miałem skombinować folie kubełkową, koparkę i piach do zasypywania. W środę od niechcenia podjechałem do Castoramy i kupiłem folię kubełkową 150cm szerokości (30m2) za 118PLN. W budowlanym wyjściowa cena to 150PLN a poza tym nie kupię tam kubełków o 20:00
I jeszcze dwie paczki gwoździ do kubełkowej. Jeszcze w środę w pobliskiej hurtowni kupiłem 2x10m rury PE 40mm do podłączenia wody.

Dzisiaj rano zajechałem do hurtowni elektrycznej Kabis i po oglądnięciu peszli kupiłem: Arota 50mm 50mb, peszla UV utwardzanego z pilotem 2x25mb 28mm oraz peszla UV utwardzanego z pilotem 1x50mb 43mm. Tym samym wszystko było gotowe.

Rano jak przyjechałem na budowę obgadałem co i jak z JP. Koparka już była. I 12 wywrotek (tych 4 osiówek po 18m3) pospołki/piachu też. Wiecie po ile jest taki towar? Po 600PLN za transport. Pójdzie tego w sumie za 9kPLN
Ustaliłem co i jak z przepustami i zjechałem do roboty.

A o to efekt dzisiejszego dnia pracy:


Izolacja fundamentów z góry. Po lewej 10cm a po prawej 5cm.


Już zasypane.


Koparka w akcji


Garaż gotowy do ułożenia styro pod płytę. Widać odkryte Comaxy. Z tyłu widać rurę od GWC.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze