dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bobdzius

Dziennik budowy - "Rafik" , Gosprzydowa

Oceń ten wpis
Witam.
Projekt w ostatecznej wersji po wielu problemach zamknął się w zeszłym roku w grudniu. Jest to projekt indywidualny więc nie mogę chwilowo pokazać jego końcowego wyglądu, chociaż powstał u mnie w programie Arcon-a. Niestety jest on w innym miejscu i chwilowo do niego nie mam dostępu. Więc założenia w projekcie są takie. Domek całkowicie podpiwniczony, parterowy z powiększoną wykorzystaną maksymalnie częścią poddasza.

pow zabudowy - 145,25m2

pow piwnicy - 76,09m2
pow parteru - 73,12m2
pow poddasza - 62,97m2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
całkowita użytk. 212,18m2

Założenia techniczne:
Wykonanie w technologi YTONG/Silka. Ściany piwnicy z bloczków SILKA 24 cm ocieplonych styropianem 12cm. Ściany pozostałe to bloczki YTONG 36,5cm. Budynek w sumie wykonany ma być w technologi energooszczędnej jednak nie pasywny. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i GWC. Ogrzewanie gazowe piecem z zamknietą komorą spalania. Mam zamiar upakować trochę elektroniki coś jakby w stylu "dom inteligentny" własnego pomysłu. Oczywiście na około drenaż opaskowy, oraz z uwagi na dosyć głębokie posadowienie -3m, kratki ściekowe w podłodze z odpompowaniem 2m w górę do kanalizacji właściwej. Szambo biodegradowalne najprawdopodobniej 3-komorowe z odprowadzeniem do rowu. Dodatkowo powstanie w fazie końcowej mała elektrownia wiatrowa na potrzeby zasilenia małych odbiorników (silników wentylacji, pompy cyrkulacyjnej i być może oświetlenia LED). Napewno da to jakieś oszczędności. Na dachu będą zamontowane solary własnego pomysłu do ogrzania ciepłej wody i wspomożenia ogrzewania CO. Na dalszym planie kominek z płaszczem wodnym lub powietrznym dla odzysku ciepła i dalszych oszczędności.
Tyle w skrócie o Naszej chatce .
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum