dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Maco

Macówka

Oceń ten wpis
Jest wykop pod fundamenty więc czas zacząć dziennik :lol:

2001 listopad
Podjęliśmy decyzję o wybudowaniu domu. Głównym "zaczynem" była kalkulacja, z której wynikało że za mieszkanie 80m w Warszawie, możemy wybudować dom 150m pod Warszawą. Zaczęło się szukanie działki... typowo (gazety, objazdy, wizyty u sołtysów i w sklepach :), w gminach, agencje,...)

2002 sierpień
kupiliśmy działeczkę 1600m2 w Wiktorowie. Przed zakupem był geolog, radiesteta, były WZiZT, było sprawdzenie KW - wszystko okazało się OK chcociaż działka sąsiaduje z bagienkiem a poziom wóg gruntowych wysoki (ok 1-0,8m). Działka ma wodę doprowadzoną i prąd w skrzynce w granicy.
Następuje "podział" zadań. Ja się koncentruję na technologiach, wyposażeniu i bardziej technicznych stronach domu a "Pani Macowa" :) na estetyce, kolorach, kształtach, głównie na projekcie.
Ja zawzięcie czytam Forum i w zasadzie wszystko co mi wpadnie w ręce na temat technologii. I jestem napalony na dom z bali !

2002 wrzesień
zaczynamy "pracować" nad projektem. Chcemy dom z użytkowym poddaszem o p.u. około 150m2. Dodatkową "trudnością" jest fakt, że róg działki w który chcemy "dosunąć" dom nie jest kątem prostym. Udaje nam się w gminie wynegocjować przesunięcie linii zabudowy o 2 metry na najbardziej newralgicznym odcinku. Piękna gmina ! (Leszno :) )Przekopujemy projekty gotowe na papierze i w sieci.


Komentarze proszę w tym wątku :) :
http://www.murator.com.pl/forum/view...=143524#143524
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum