dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

malkaj

Malkaj buduje dom

Oceń ten wpis
Dalej czekamy...
Sprawy spadkowe po mojej babci jeszcze się nie zakończyły, nadal nie mamy działki. :(
Nadal szukam najlepszego dla nas projektu. Już dotarło do mnie że dzieci po założeniu rodziny wolą mieszkać osobno, więc będziemy budować mniejszy dom. Zainteresowałam się kredytem "Rodzina na swoim", gdyż tam połowę odsetek przez 8 lat płaci państwo. Chociaż jest to kredyt złotówkowy, ale w obecnych czasach drogich kredytów, taka pomoc jest łakomym kąskiem. Nasza rodzina spełnia warunki do uzyskania takiego kredytu, a dom będzie spełniał warunki jeśli bez garażu, piwnic i kotłowni jego powierzchnia użytkowa nie przekroczy 140 m2. Po długim szukaniu znalazłam Apis-a 3, który spełnia moje wymagania w środku i podoba mi się z zewnątrz:



1. Wiatrołap - 4,17 m2 6. Spiżarnia - 4,21 m2
2. Hall - 10,21 m2 7. Łazienka - 3,02 m2
3. Pokój - 11,97 m2 8. Pom. gospodarcze - 5,15 m2
4. Kuchnia - 10,12 m2 9. Garaż - 34,62 m2
5. Pokój + jadalnia - 35,92 m2

1. Hall - 7,21 m2 5. Pokój - 14,95 m2
2. Pokój - 12,86 m2 6. Garderoba - 2,79 m2
3. Pokój - 12,44 m2 7. Strych - 9,94 m2
4. Łazienka - 5,61 m2
Dlatego, że chcemy ogrzewać kotłem na ekogroszek i potrzebujemy więcej pomieszczeń gospodarczych, chcemy ten dom podpiwniczyć. Boję się tylko, że z piwnicą będzie dużo wyższy i straci na swojej urodzie! :-?
Nie wiem co jest zapisane w warunkach zabudowy. Jeśli będzie trzeba budować dom z dachem 2-spadowym to podoba mi się Dom w Bławatkach (tylko muszę przerobić projekt na garaż 2 -stanowiskowy i podpiwniczyć):


Który dom podoba Wam się bardziej? Co mi radzicie?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum