dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

lola

dziennik loli

Oceń ten wpis
Moja budowa na razie spowolniła. Postanowiłismy płyte na gruncie zrobić dopiero na wiosnę. Mamy zrobione fundamenty, instalacje i zagęszczony piach. Pewnie do wiosny i tak troszke jeszcze opadnie. Teraz zabezpieczymy to na zimę. Z działki usunęlismy resztki gliny i smieci i musze przyznac z zadowoleniem, że w koncu wyszlismy z ziemi. Wszystko jest ładne i czyściutkie i szkoda tylko, że to nie cały dom.
W między czasie zastanawiamy się też (mamy na to cała zimę) z czego budowac dalej nasz domek. Czy pozostać przy Max-ie, czy wybrać beton komórkowy. Ja i nasz kierownik budowy jesteśmy za Maxem , ale mój mąż ma jakis inny film i ciagle dyskutuje o BK. I pewnie postawi na swoim, ale ufam mu bo jak dotąd jego metody budowania nawet sie sprawdziły.
Teraz troszke o kosztach.
Formalności (w tym kierownik, plan zagospodarowania, opłata za przyłacze wody, wydzielenie działki przez geodetę) - 8.500 zł.
Fundamenty (na oko, bo wszyskiego nie pamietam):
- wytyczenie osi budynku 300 zł.
- stal zbrojeniowa 1.200 zł. (do całosci, tj. płyty, której jeszcze nie ma też)
- deski + gwoździe 650 zł.
- koparka 400 zł.
- beton do ław + wypoż rekawa 3.000 zł.
- pustaki betonowe 2.800 zł.
- cement (chudy beton i w pustaki) 1350 zł.
- piach (do budowy i zasypywania) 450 zł.
- styropian 350 zł.
- papa + lepik 540 zł.
- izoplast 300 zł
- folia budowlana ?
- rurka drenarska 50 m?
- rury do kanalizy, wody itd?
Czyli razem materiały około 12.000 zł.
Zageszczarka, narzędzia, prad woda itd. we własnym zakresie.

Kurczę, a planowalismy zmiescić się z materiałami na fundamenty w 10 tys. Niestety nie udało sie, ale to pewnie dla tego że nie przesadzaliśmy w szukaniu super tanich ofert. No i te fundamenty są dosyć spore. Sami bylismy zdziwieni, że jak na taki mały dom, to chyba przesadzili.
C.d.n
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum