dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Alicjanka

Dziennik Alicjanki

Oceń ten wpis
MAJ (wszystkiego po trochu)

Weekend zaplanowaliśmy bardzo pracowicie. Mieliśmy odwiedzić wszystkie okoliczne hurtownie w poszukiwaniu cegły na ścianę, kafelków do łazienek, drzwi brodzikowych itp. Tak więc wywieźliśmy dzieci do babci i zaczęliśmy objazd. Wybraliśmy (tak nam się wydaje) cegłę na ścianę - Bogdanka - jantar melanż. Dopingiem dla nas jest fakt, że właśnie wzrosła jej cena z 1,2zł/szt na 1,7zł/szt, tak więc jak się spiętrzymy to może jeszcze znajdziemy w jakiejś hurtowni paletkę po starej cenie (swoją drogą niezła podwyżka!!!).

Znaleźliśmy płytki do małej łazienki, hiszpańskie (nazwy nie pomnę) w cenie bliskiej polskim. Bardzo nam się od razu spodobały. Odwiedziliśmy jak zwykle naszą budowę, gdzie jest kilka drobnych poprawek do zrobienia w obecnej instalacji elektrycznej.
W Castoramie napatrzyliśmy się na halogenki - mamy pewien problem z przestrzenią między płytą GK na suficie a folią paroprzepuszczalną, bo nie będzie tam zbyt wiele miejsca. Czy halogenki nie będą folii topić swoim ciepłem?
Niedzielę rozpoczęliśmy koszeniem trawy i pieleniem wokół sosen, malin i jagód. Do tej pory nie lubiłam pracy w ziemi, ale tam sprawiło mi to autentyczną przyjemność, bo poranek na naszej działce charakteryzuje się ciszą, słońcem i autentycznym powietrzem, czyli cud, miód!
No a potem targi, gdzie zobaczyłam na własne oczy nową serię gresów Opoczna, bardzo podobnych do tych wybranych przez mnie z Polcoloritu, ale w rozsądniejszej cenie. Np płytki 15x30cm kosztują tam 40zł/m2 a w Polcoloricie 4zł za szt, co daje... 89zł/m2! Natomiast płytki 15x15cm (gładkie) w Opocznie kosztują ok 45zł/m2 a w Polcoloricie (dekorek tłoczony) 3,6zł/szt czyli...160zł/m2!! Przy prawie 90m do obłożenia jest o co walczyć, czyż nie?
Obejrzeliśmy też marmury, których w innym przypadku nie mamy okazji nigdzie oglądać i zastanawiamy się nad położeniem takowych jako parapetów w wykuszu. Pracuję umysłowo nad połączeniem tej całej kolorystyki w otwartej części domu i przez to synapsy mam zmęczone.

Na targach też popatrzyliśmy na drzwi wewnętrzne co pozwoliło mojemu mężowi przyzwyczaić się nieco do myśli o KWOCIE jaką będą kosztowały. Do ten pory miał bowiem dużo niższą percepcję kwotową dotyczącą drzwi wewnętrznych. Popatrzyliśmy też na parkiety, podobał nam się tez buk, ale nie pamiętam czy to aby nie jest miękkie drewno? Cena parkietu w II klasie była bardzo przyjemna u jednego z wystawców –55 zł/m2.

Jak zwykle opcje się mieszają i zmieniają, ale byle do przodu!

cdn
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum