dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
2.07.2004 Kolejna ważna data – dziś złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Wszystko poszło zgodnie z planem: odbiór całości dokumentacji od projektanta, uregulowanie płatności, złożenie wniosku. Znajoma pani w starostwie przyjęła nas dość życzliwie, podała telefon bezpośredni i kazała się dowiedzieć w następny piątek (za siedem dni) – tempo iście sprinterskie jak na urzędy w Polsce. Zobaczymy jak się to skończy.
Odebrałem dziś także od architekta projekt Manueli w silce. I tu zaskoczenie – mimo, że w tej chwili nie ma dla porównania tej wersji z YTONG’a, zauważyłem sporo zmian – kosmetycznych ale zawsze. To co było oczywiste to minimalne różnice w wymiarach zew. (po kilka centymetrów), mimo iż w Archipelagu zapewniano mnie, że takowych nie ma. Wydaje mi się, że po prostu ta wersja jest zoptymalizowana pod wymiar Silki. Jest oczywiście warstwa 12cm wełny mineralnej na zew. ścianach (ja dam 16cm). W związku z wąskimi ścianami konstrukcyjnymi trochę inaczej wyglądają wieńce i trzpienie na poddaszu. To co mnie najbardziej zaskoczyło to dziwnie mały garaż (wszystkie pomieszczenia są większe, całość ma 151m2, a garaż jest o 0,5m2 mniejszy, chyba kosztem kotłowni). Ciekawie (ale nie wiem czy lepiej) rozwiązany jest problem wentylacji pralni. Zamiast krótkiej rury przez dach, jest rura spiro „zetka” przez poddasze, z wyjściem ponad dach prawie przy kalenicy. Dodatkowa wentylacja garażu jest przez rękaw w kotłowni do komina głównego. Trochę zmian jest także w ławach fundamentowych, jedna z nich ma nawet 70cm szerokości.
Dokładnie będę w stanie porównać wszystko gdy dostanę z powrotem dwa egzemplarze projektu złożone wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum