dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
23.11.2004 Tym razem zrealizowaliśmy założony dzienny plan w 100%: wszystkie okna zostały zamontowane, brama garażowa także i pół godziny przed północą udało się uruchomić system alarmowy.

Co prawda do pełni szczęścia brakuje jeszcze kilku szczegółów:
- uszczelnienie drzwi tarasowych (została szpara u dołu i u góry zbyt duża na samo piankowanie, więc trzeba będzie dopasować paski styropianu),
- system alarmowy (Satel CA64) przez dzisiejszą noc strzegł tylko okien, a z racji przeciągów wewnątrz czujki PIR nie zostały uzbrojone, ale dziś wszystko ma być już podłączone
- z bramą mamy problem innego rodzaju. Gdy ją zamawiałem chciałem dobrać jej kolor pasujący do stolarki okiennej i drzwiowej (okna M&S, a brama Wiśniowski), okna i drzwi to jedno drewno - meranti. Kolor bramy dobierałem z palety RAL przykładając ją do okna wystawowego w sklepie. Niestety gdy wszystko zostało zamontowane u nas w otworach okazało się, że kolory "niekoniecznie" do siebie pasują. Pretensję mogę mieć tylko do siebie. Pozostaje mi tylko liczyć, że może kolor bramy dopasuje się do dachówki.

Tak więc w zasadzie moglibyśmy świętować zamkniecie budynku, ..... gdyby nie wisiało nad nami jeszcze dokończenie ocieplenia i ułożenie dachówki. O ile o dachówkę się nie boję - można to robić i przy -20st., to cały czas nerwowo spoglądam na fragmenty niedokończonego ocieplenia i studiuję różne długoterminowe prognozy. Niestety bez wykonanego ocieplenia dalej pójść nie możemy, bo ogrzewanie budynku pochłonęłoby miliony, a bez niego pracującym wewnątrz robotnikom narzędzia będą przymarzać do rąk.

Oprócz wyżej opisanych drobiazgów w środę będą jeszcze montowane parapety zewnętrzne i elektrycy rozpoczną instalowanie przyłącza energetycznego. Jeśli chodzi o parapety to radość z ich zamontowania przyćmi na pewno fakt, że dwóch na razie będzie brakować - uszkodziły się w czasie transportu i dojadą później. Obecnie walczę, żeby to nie był przyszły miesiąc. Natomiast, jeśli chodzi o elektrykę to szacuję, że do końca następnego tygodnia będziemy mieli własny prąd w domu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum