dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

markoz1

Dziennik (mk)

Oceń ten wpis
Ponieważ w komentarzach pojawiły się pytania odpowiadam na nie tutaj:

1. Wizualizacje "własne" jak ta poniżej są zrobione w programie Mój Dom 3D, wersja zdaje się 6 firmy Broderbund do nabycia w empikach na przykład.



Więcej moich wizualizacji jest na http://excel.republika.pl/domek/domek.htm

Program jest prosty w obsłudze (skoro nawet laik jak ja w ciągu jednej nocy mógł zrobić te rysunki). Z tego co wyczytałem na www to ograniczeniem jest konstrukcja dachu (zdaje się nie można wprost na jednej lokacji zrobić dwu niezależnych konstrukcji dachu). Może też nie każdemu odpowiadać biblioteka obiektów - ponoć można sobie pościągać z sieci, ale mi jakoś nie udało się dotrzeć.

BTW - gdyby ktoś miał amatorskie wizualizacje w Archicadzie to byłbym wdzięczny za możliwość ujrzenia!


Pozostałe wizualizacje są robione przez architekta w programie Arc.

2. Rzuty powstały oczywiście u architekta w formacie dxf, zaimportowałem je do OpenOfficeOrg Draw (program ten jako prosty w obsłudze i na dodatek darmowy dobrze nadaje się do płaskiego rozplanowania mebli, jednakże jeśli chcę zrobić sobie całość, tzn. i meble i kolory ścian i jako takie wizualizacje to jednak trzeba posłużyć się czymś bardziej do tego przeznaczonym - raz jeszcze apeluję o podzielenie się wrażeniami z Archicada wersja EDU!) i wzbogaciłem o elementy takie jak wyposażenie.

Dół:

Widzę, że rozjechały mi się z jakiegoś powodu niektóre prostokątne elementy.
Drobengo komentarza wymaga układ na dole. Od wschodu mamy drugie, 39m2, mieszkanko dla dziadków.

Góra:


Jak w sumie widać od południa jest jednolita połać dachu i aż się prosi o kolektor słoneczny do cwu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum