dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PliP

Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

Oceń ten wpis
Zapewne zauważyliście, że mój dziennik prowadzony jest w zupełnie inny sposób. Prowadzę go od tej najgorszej, a więc krytycznej strony.
Właśnie takie jest moje zamierzenie aby pokazać wam, że piękne w cale nie jest piękne.
Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że jest wszystko OK z fundamentami.
Dziwi mnie jednak fakt że nie widziałem na budowie kierownika jeszcze. Tak więc wykonałem telefon i podziękowałem za współpracę.
Dzień zaczął się nie za wesoło. Chwila moment i jeszcze tego samego dnia na budowie był nowy kierownik. Gdy przedstawiłem mu jak wykonywane były poszczególne etapy to złapał się za głowę. Zaznaczam jednak, że na pierwszy rzut oka zero zastrzeżeń i prace wykonane na piątkę.
Bolał mnie również piasek który został wsypany w fundamenty a dokładniej stopień jego ubicia. Na moje szczęście i zarazem na nieszczęście firmy budowlanej nowy kierownik miał urządzenie do badania zagęszczenia gruntu.

Po kilku próbach okazało się, że ubita jest tylko wierzchnia warstwa do max 15 cm. Głębsze warstwy nie są w ogóle zagęszczone i najlepiej zdaniem kierownika będzie wybrać cały piasek i od nowa ubić go warstwami. W chwili gdy na taki grunt wylejemy posadzkę to ona siądzie nam i ścianki będą pękały.
Tak więc do dnia dzisiejszego firma nie otrzymała ode mnie ani złotówki. Szef jednak się nie poddaje i następnego dnia wzywa geologa. Ten również potwierdza tezę kierownika, że głębsze warstwy nie są w ogóle zagęszczone.

Geolog proponuje zostawić ten piasek i zająć się budową ścian.
Kierownik natomiast zaleca polać całość wodą.
Podłączyłem pompę do pobliskiego strumienia, rozłożyłem węże i wlałem przez noc około 100m3 wody. Całość osiadła minimum o 5 cm, a były też miejsca gdzie piasek osiadł o kilkanaście centymetrów.





Dzięki temu, że zalałem wnętrze fundamentów wodą dowiedziałem się również, że nieszczelna jest instalacja kanalizacyjna. Po odkopaniu wyszło, że ekipa miała również swoje kolanka i niestety nie pasowała uszczelka więc postanowili jej nie dawać!!!
To już kolejna fuszerka, której gołym okiem nie widać i zapewne przez długi czas bym o niej nie wiedział.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum