dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Aguirre

Zaczynamy

Oceń ten wpis
Na wstępie witam serdecznie wszystkich i proszę o pomoc te osoby, które chcą się podzielić swoimi doświadczeniami z budowy domu.
Razem z żoną kupiliśmy działkę w Bielsku-Białej i mam kilka wstępnych pytań przed rozpoczęciem "wstępnych prac przedbudowlanych". Przy okazji będę podawał ceny jakie już zapłaciłem za poszczególne etapy.

1) Jaki system ogrzewania przyjąć przy projekcie, który wybraliśmy ? - http://www.archipelag.pl/switch_obj....=382&CanBack=1
Czy eko-groszek to dobre rozwiązanie zakładając, że przyłącze gazowe będzie BARDZO drogie? Czy kotłownia z projektu jest wystarczająco duża? Czy jest jeszcze jakaś opcja oprócz kosztownego ogrzewania prądem czy drogiej pompy ciepła?

2) Czy warto podłączać się do wodociągu jeżeli jest dostępny ciek wodny? (sprawdzone przez różdżkarza - koszt 100zł)- zaznaczam, że woda pod ziemią ma dużą ilość żelaza.

3) Czy jest ktoś w stanie ze swoich doświadczeń określić jaki będzie średni koszt ogrzania domu eko-groszkiem na rok wg podanego powyżej projektu przy założeniu, że będzie on dobrze wyizolowany - załóżmy, że zastosowane byłyby opcja a) grzejniki, b) ogrzewanie ścienne.

Wiem, że powyższe pytania nie są dostatecznie konkretne, ale proszę o wszelkie spostrzeżenia lub uwagi jakie nasuwają się przy czytaniu.

Pozdrawiam
Aguirre
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum