dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

abromba

Dziennik Abromby

Oceń ten wpis
Panowie od szafy wnękowej siedzieli do 20.30. Zostały im do zrobienia tylko listwy maskujące i uchwyty. Ani się zrobić na bóstwo, ani usiąść z Abrombem przy lampce wina a z Krzysiem przy soku jabłkowym.

Na szczęście szafa wyszła bardzo ładna. Zależało mi, żeby była dobrana kolorystycznie do moich fornirowanych drzwi z linii Retro PolSkone, które mam na dole, jedną parę tuż obok szafy - i żaden gotowy system typu Kommandor (tak to się pisze?) by mi tego nie dał. A tak stolarz uciął kawałek listwy maskującej od drzwi , która została - i prawie idealnie dobrał kolor bejcy.
Co poddaję pod rozwagę wszystkim, których szafy wnękowe będą sąsiadować z nieco bardziej eleganckimi drzwiami - chyba jednak warto brać stolarza.

Za to dopiero wczoraj, 10 miesięcy po otynkowaniu i pół roku po pomalowaniu (nie przez nas) zobaczyliśmy, jak fatalnie otynkowany mamy sufit w hallu. Dotychczas mazy i widoczne złącza płyt g-k (sufit jest podwieszany) ginęły w półmroku i gruboziarnistej strukturze tynku. Przy okazji montażu szafy daliśmy mocniejszą żarówkę no i wyszło szydło z worka.
I teraz nie wiem, co robić. Gdybyśmy od razu zwrócilli na to uwagę, to wiem, że nasz wykonawca bez szemrania kazałby swoim chłopakom to poprawić. A po takim czasie - to głupio jakoś znów mu zgłaszać poprawki. A może mam głupie skrupuły?

Wczoraj Abromb dokonał również cenowego rozpoznania rynku naszych płytek. Rozbieżności są zatrważające. W jednym ze sklepów na Puławskiej kosztują 98zł/m. W Softbudzie, który przecież nie jest tani, są już po 68/m. Na Bartyckiej znaleźliśmy chyba po 62, ale nie wiadomo, czy będą między 23 a 31 grudnia (tj między oddaniem naszego domu do użytku a końcem ulgi remontowej). A w Toruniu i Gnieźnie Abromb namierzył te płytki po 53 złote... Ale ściąganie 36 metrów płytek z Torunia czy Gniezna chyba nie ma sensu...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum