dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

zulus

Za rogatym płotem w prawo - M18 "Za miastem"

Oceń ten wpis
ON.

no i jestem z powrotem, nawet mi trochę głupio liczyć ile to już minęło od ostatniego posta.

Anyway, kryzys, który moja jedyna opisała w komentarzach mam nadzieje zostanie zażegnany. Nie jest to może najbardziej komfortowa sytuacja, ale uczy.

Z ciekawszych rzeczy, zamierzamy przejść procedurę zmiany PNB z moim ulubionym starostwem, opisze te przeżycia.

Oczywiście "pierwsze koty za płoty" i już zapowiada się fajnie :) .
Zacznijmy więc po co nam to?
Ano inwestorom, czyli nam odmieniło się co nieco. W PNB i projekcie wpisaliśmy jako sposób odprowadzania nieczystości szambo.
Nie pytajcie dlaczego, zawsze chodziła za nami oczyszczalnia, ale chyba w amoku przygotowań projektu itd. gdzieś to umknęło, być może powiedzieliśmy, że będziemy się tym martwić później? Jeżeli tak to mamy za swoje :wink:

Poszperałem po internecie, znalazłem kilka patentów, ale tylko jeden czysty w kontekście sumienia. Zmiana PNB, opisywane przez wielu jako koszmar i dramat. Z tym więc nastawieniem dzwonię do starostwa.

I tu zaskoczenie, nie wiedzą na linii frontu jak ten konkretny przypadek rozwiązać :o
Ja w każdym bądź razie uparłem się na oczyszczalnię i dopytuję.
- a tu nic -
- proszę zadzwonić pod ten numer do Pani x za dwa dni.

Odczekałem i dzwonię, to co udało mi się ustalić, to to, że trzeba złożyć wniosek o zmianę warunków technicznych :o . zakładam, że to zmiana PNB, na wszelki wypadek dzwoniłem do prawników PINBu (polecam, bardzo fajna obsługa i potrafią doradzić co nieco)
W starostwie jako jeden z dokumentów kazali mi dostarczyć opinię gminy, jako jednostki zainteresowanej.
No ok nie znam się mówią notuję.
Kilka dni później w gminie zrobili takie wielkie oczy OO. Generalnie to kompetencja starostwa, im nic do tego, a jeżeli sobie napiszę podanie o wydanie tej opinii to gmina i tak mi odpisze j.w.

Dokumenty do starostwa jeszcze nie poszły ale do gminy napisałem i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu :wink: napisali:
(w skrócie)
1. oczyszczalnia podlega zgłoszeniu :-?
2. oczyszczalnia leży w kompetencjach starostwa :)
ale dopisali też punkt 3.
"Gmina nie widzi żadnych przeciwwskazań do realizacji inwestycji na tej działce" :D

Mam nadzieję, że ten jeden, cudowny mały punkcik, pomoże załatwić sprawę błyskawicznie, ponieważ mam wrażenie, że starostwo podeprze (nie mylić z podobnie brzmiącym słowem) się tą opinią w ramach zrzucania z siebie przynajmniej części odpowiedzialności.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum