dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

TAKAGI

RENA - 114 m2

Oceń ten wpis
Trochę późno ale dokładam nasz dziennik budowy prowadzony na Archipelagu - http://www.archipelag.pl/dzienniki-budowy/takagi
Tagi - katalog słów kluczowych: rena Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jarett
    Podnosiłeś ściankę kolankową? Wydaje mi się, że tak i niestety to widać.

    Z czego zrobione jest to drewniane "zadaszenie" - to zwykłe bejcowane drewno czy drewno klejone? Pytam bo mam podobne w projekcie i różni wykonawcy polecają różne.
  2. Avatar TAKAGI
    Witam. Tak podnieśliśmy ściankę kolankową ale nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że niestety to widać bo to raptem 24 cm ponad to co było w projekcie. Jeżeli chodzi o drewno nad wejściem to konstrukcja jest z jednolitych elementów 18x18 cm.
  3. Avatar jarett
    Oczywiście nie musicie tego brać do siebie, ale nie wiedząc, że ścianka była podnoszona, na tej jednej załączonej fotce proporcje wydały mi się lekko zachwiane. Może po otynkowaniu będzie lepiej. Poza tym sam styl domu bardzo mi się podoba. Również mam dom prostej bryle, dwuspadowym dachu, planuję grafitową płaską dachówkę, dużo przeszkleń i drewnianych elementów. Jestem natomiast zagorzałym przeciwnikiem podniesionych kolanek Ale każdy robi tak jak lubi
  4. Avatar TAKAGI
    Nie no nie bierzemy tego do siebie decyzja była świadoma i przemyślana więc dlatego tylko jeden suporex do góry. 18 cm styropianu rozepchnie trochę ściany i to także zmieni proporcje. Co do dachówki to jak byś zdecydował się na kupno Braasa Tegalit - takiego jak my - to strasznie trzeba uważać na to co robi się na dachu po jego położeniu. U nas podczas montowania opierzeń kominów cięto pył z wycinania cegły straszni zabrudził dachówkę i na razie nie zeszło. Pozdrawiam i z ciekawości zapytam jaki u Ciebie projekt?
  5. Avatar jarett
    Ja prowadzę dziennik w połowie tu a w połowie na moim blogu: http://budowanie-domu.pl/ - tam można pooglądać projekt. Jeśli chodzi o dachówkę, to na 99% będzie to Meyer-Holsen Piano. Dekarze, którzy będą ją układać są specjalistami od tego modelu (ponoć) więc liczę, że będą uważać