dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Skromny, elegancki, nowoczesny - z127

Dach (na razie) sko?czony

Oceń ten wpis
Śmiać mi się chce, jak czytam swój wpis z 16 listopada, gdzie pisałem, że postępy pewnie będą błyskawiczne i za dwa tygodnie dach będzie skończony. Zaczęło się rzeczywiście szybko i w ciągu w-3 dni powstała więźba i została zafoliowana. A potem już było tylko pod górkę. Dekarze przyjeżdżali na 1 dzień, znów tydzień ich nie było, na 2 dni i dwa tygodnie ich nie było. A to brakowało dachówek skrajnych, a to jakichs kominków. Ciągle coś. Momentami było ostro bo już wpieniało mnie ciągłe przekładanie terminów i głupie tłumaczenia. Jakby zsumować dni, które byli na budowie to rzeczywiście wyszłoby ze 2 tygodnie roboty - tak jak obiecali. Jak pisałem kilka dni temu - wybaczałem im tylko dlatego, że na razie nie spieszy nam się z niczym i na razie nikt po dekarzach nie będzie wchodził. No i druga sprawa - jak już robili to robili porządnie. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania, szczególnie komin z blachy tytan-cynkowej - jak to jest zrobione - nie mam pojęcia. Wprawdzie ciągle sie gryziemy czy ta blacha i rynny nie za jasne - na tle koloru dachówek troszkę się odróżniają. Ale myślę, że jak przyjdzie jasna elewacja to przestanie to tak razić.

W sobotę zrobiliśmy mały rekonesans - nie ma się czego przyczepić. W kilku miejscach folia dachowa jest lekko uszkodzona, ale z zewnątrz wszystko wygłaskane i od linijki. Jeszcze kierownik budowy musi rzucić na to okiem i z czystym sercem płacimy. Acz nie rozstajemy sie z nimi (tak jak pisałem) wiosną jeszcze okna do wstawienia, kilka dodatkowych obróbek do zrobienia jak będzie elewacja, szkło nad tarasem trzeba zrobić (teraz jest tam jakiś kawałek starej folii żeby się drewniany ruszt nie niszczył).

Pozostaje czekać na okna, które mają zjechać pod koniec lutego i bierzemy się za instalacje. Elektryk (teściu) już nie może się doczekać

Kilka fotek naszego brudnego jeszcze daszku.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach13.jpg
Wyświetleń:	639
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	39455   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach16.jpg
Wyświetleń:	416
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	39456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach20.jpg
Wyświetleń:	541
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	39457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach27.jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	39459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach22.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	39460  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Klub_AA
    Witam,

    Ladny dach, czy to Creaton?
  2. Avatar jarett
    Odpowiadając na pytania, które dostaje również na priv.
    Dachówka: Mayer-Holsen Piano w kolorze Schiefershwarz
    Blacha i rynny: Rheinzink patyna
    Drewno: świerk malowany lazurą Remmers w kolorze jasny dąb.
  3. Avatar Spirea
    Bardzo ładnie Wam to wyszło. Jaki macie spadek na dachu? I jak udało Ci się zrobić te zdjęcia z bliska?
    I jeszcze raz chciałam podziękować za zarażenie i namiary na Piano Jest piękna.
  4. Avatar jarett
    Dzięki dzięki. Spadek mamy 38st.
    Zdjęcia z bliska robione z "tarasu" na garażu i z mojej długiej ręki
  5. Avatar Kill__Bill
    A ja mam pytanie czysto techniczne. Dlaczego na dole dach w pewnym miejscu jest niedokończony i pozostawiona goła folia (membrana)? Czy orientowałeś się ile taka folia może być wystawiona bez przykrycia na promienie słoneczne? Po pewnym czasie ustalonym przez producenta folia taka traci swoje własności. Pozdrawiam
  6. Avatar jarett
    W tym miejscu okap nad tarasem będzie przeszklony. Szkła jeszcze nie zamawialiśmy - prawdopodobnie zostanie to na koniec. Fola jest zamocowana tylko tymczasowo żeby trochę chronić to drewno przez zimę.
  7. Avatar art127
    NIe stresujcie się, my też walczymy z blachą na tym dachu i na dzień dzisiejszy mamy pokrytą połowę. Ale u nas to sprawa pogody decyduje o postępach. I tak jest nieźle bo okna się już robią - profile i technik z Schuco od drzwi HS podobno przyjechały do naszego producenta.
  8. Avatar jan_z_wolna
    Ładnie wyszło. Bardzo mi się podoba. Jestem ciekawy końcowego efektu elewacji.
  9. Avatar jarett
    Cytat Napisał art127
    NIe stresujcie się, my też walczymy z blachą na tym dachu i na dzień dzisiejszy mamy pokrytą połowę. Ale u nas to sprawa pogody decyduje o postępach. I tak jest nieźle bo okna się już robią - profile i technik z Schuco od drzwi HS podobno przyjechały do naszego producenta.
    art - na marginesie - zrobiliśmy rynnę po bożemu na zakończeniu pergoli. Wygląda całkiem nieźle. Zobaczymy jak wyjdzie jak zamonujemy spust