dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tommiberry

Projekt domu granat z gara?em- mo?e si? uda :D

Oceń ten wpis
(aktualizacja wpisu-19 luty 2011)

Swój dziennik zaczynam od momentu : w piątek 11 lutego złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Echh-moze skonczy sie ta papierologia.

Na budowę domu zdecydowaliśmy się po przeanalizowaniu ofert mieszkań w blokach. Chodziło nam o mieszkanie o lepszym standardzie, jednak ich ceny w Łodzi do niskich nie należą. Więc podjęliśmy decyzję o kupnie działki w okolicach miasta i budowie domu. Na początku miała to być Bella, jednak gdy analizowaliśmy ten projekt widzieliśmy, że dużo zmian by przydało się tam wprowadzić. No więc zaczęłam szukać dalej ( z bólem w sercu bo jednak Bella bardzo mi się podoba) i Granat wpadł mi w oko. Przede wszystkim zależało nam na prostym i funkcjonalnym domku a myślę, że Granat do takich należy
Z kupnem działki wcale nie było tak prosto. Ceny zaczynają się od 130zl i to działek w szczerym polu...Szukaliśmy wiec działki sporo czasu jeżdżąc po miejscowościach dookoła Łodzi.Kupno działki nie jest prostą rzeczą, a my mieliśmy sporo wymagań...przede wszystkim nie za daleko od miasta, uzbrojona w media w tym gaz, z utwardzoną drogą ale żeby nie była ruchliwa, bez żadnych słupów wysokiego napięcia...Więc najeździliśmy się i to sporo, aż w końcu mój narzeczony wpadł na pomysł żeby iść na przetarg.Byliśmy na dwóch, drugi wygraliśmy i mamy swoją wymarzoną działkę, która ma może jeden mankament-że latem jest tam jak w dżungli Dobrze, że nie wszyscy oceniają po pierwszym rzucie oka...

Powierzchnia dzialki 1172m2-chyba bedzie w sam raz.

***************ZMIANY********************

ZMIANY WPROWADZONE PRZEZ NAS:

ŁAZIENKA NA PARTERZE.
-Przesuniecie drzwi wejsciowych w strone kotlowni,
-przesuniecie scianki dzialowej pomiedzy dolna lazienką a kotlownią o 30 cm na rzecz powiekszenia lazienki. PRzesuniecie rowniez obu okien (kotlownia,lazienka) o 30cm.

GARAZ
-poszerzenie garazu o 50cm
-dodatkowe okno połaciowe nad garazem-od strony tylu budynku

KOTLOWNIA
-przesuniecie drzwi w kotlowni aby wypadaly na wprost drzwi do kotlowni od strony domu
-drzwi do kotlowni z przedpokoju otwierane do srodka
-komin w kotlowni na scianie garazu, odsuniety od sciany wewnętrznej o 1.5m

PRZEDPOKÓJ
-skrócenie scianki przy schodach

SALON
-obrócenie komina o 90stopni tak aby nie wychodzil w koszu
-likwidacja okraglego okna
-likwidacja spizarki w kuchni
-powiekszenie okna tarasowego do 280cm
-poszerzenie salonu o 0,5m
-poszerzenie okna w kuchni do 2metrow szerokosci
-okno w kuchni odsunięte od sciany z prawej strony o 1.7m
-podniesienie scian kolankowych domu wraz z garazem o jeden pustak-stropy pozostają bez zmian na tym samym poziomie

-zamiana podpór dachu nad tarasem z drewnianych na betonowe.

-drzwi frontowe powiekszone o 10cm -w stronę kuchni

-likwidacja łuku w drzwiach balkonowych

-powiekszenie tarasu z tylu domu az do konca garazu (na całą długość domu)

-okno dachowe nad schodami

-na poddaszu w sypialni(z balkonem) drzwi do pomieszczenia nad garazem

-utworzenie strychu

-Dodatkowe okno polaciowe nad klatką schodową

***************WIZUALIZACJA*****************

Pochwalę sie efektami w budowie mojego domu. W tym momencie tylko wirtualnie ale zawsze cos

Na rzutach wnetrza domu na podlodze widac pierwotny plan domu.

Przedstawiam rowniez kilka zdjec ze srodka.







***************PNB********************

Skromnie dodam że, od momentu zakupu działki do złożenia PNB wydalem juz 12tys zł. A na działce sie kompletnie nic nie zmieniło-KOMPLETNIE wygląda tak samo jak zanim zostala kupiona.

I dodam ze jest to najtaniej chyba jak sie dalo poniewaz wszystko co moglem zalatwialem sam i najtaniej jak mi się udało..

A od momentu wygrania w przetargu działki do momentu zlozenia PNB minely 4 miesiace-i bylo to wszystko zalatwiane calkiem sprawnie.

Ogólnie dobre 3 miechy papierologii-MASAKRA.

***********TROCHE INFO ODNOSNIE PROJEKTU**************
Gdyby kogos interesowalo-ponizej wymiary orginalnego budynku i po naszych zmianach-moze wam sie przyda:

oryginalnie\po moich zmianach wartosci w m2, metrach i m3

Powierzchnia użytkowa 123,9\ 135,7
Garaż 19,3\ 22,2

Parter: 69,3\73.5
-wiatrołap 3,7
-hall 3
-kuchnia 7,1\ 10,4
-salon 24,7\ 27,4
-pokoj na dole 12,5
-spizarnia 1,8\ 0-zlikwidowana
-hall 2- 2,1\ 2,5
-lazienka 3,3\ 4
-pom.gosp tzw.kotlownia 6,1\ 5

Poddasze 54,6\ 62,2
-hall 6,5
-pokój 16,5\ 17,4
-pokoj 10,6\ 13,4
-pokoj 12,1\ 14,9
-lazienka 8.9\ 10

Powierzchnia zabudowy 119,6\ 127,8

Powierzchnia calkowita 228,6\ 243,3
Kąt nachylenia dachu 40stopni
Wysokość pomieszczeń 2.65m
Wysokość budynku 7.94\ 8,19
Dlugosc budynku 14,58\ 15,58
Kubatura 671 \chyba 706 m3

Updated 19-02-2011 at 22:28 by tommiberry

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Robi_79
    Witam,
    Mam pytanie czy Twój projekt to przypadkiem nie ten? Pytam bo nam taki wpadł w oko:
    http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161
    Jeśli to ten sam to chętnie wymieniłbym się spostrzeżeniami na jego temat - my jeszcze go nie kupiliśmy
    Oczywiście nie obejdzie się bez pewnych poprawek, ale o nich napiszę później
    Na razie powiem tylko tyle że 04 lutego 2011 roku kupiliśmy działkę o powierzchni 1544 m 2 i jeszcze czekamy na pozostałe dokumenty z nią związane.
    Pozdrawiam
  2. Avatar tommiberry
    Tak-jest to projekt granat. Jak cos chetnie pomoge.

    Pozdrawiam
  3. Avatar monikałódzkie
    Witam, jesteśmy z mężem totalnie na początku ... wybieramy projekt ... i wszystko wskazuje na wybór granatu z garażem. Też myślimy o pewnych poprawkach... ale póki co ogólnie, bo na szczegóły troszeczkę za wcześniej. Czy mogłabym prosić o maila do Państwa, gdybyśmy chcieli o coś podpytać? Jeżeli można zapytać to gdzie budujecie?

    Pozdrawiamy
    Monika i Mariusz