dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

S?odkie budowanie

Porada potrzebna od zaraz

Oceń ten wpis
Dzisiaj mam dzień niepewności
Potrzebuję porady, a właściwie kilku:
  • rano były oglądy ścian przez ekipę tynkarską - wypadło nieźle - wycena za tynki cem.-wap. - 30 zł za metr - czy to normalna cena?
  • podest na piętrze przy schodach ma metr szerokości - w projekcie nie rzuciło mi się w oczy, że to nie jest wiele - na żywo mam duże obiekcje, że to za wąsko i niebezpiecznie, gdy dzieciaki będą chciały się wyminąć przy schodach. Jest możliwość wyburzenia ścianki i poszerzenia przejścia o 20 - ekipa z pewnością nie będzie szczęśliwa, ale wydaje mi się, że warto. Każda rada na będzie cenna
  • dzisiaj byłam potwierdzić kolor okien (wybrałam okna od Starego z firmy Adams) - do orzecha amerykańskiego na podłogę pasują różne odcienie. Dużego wyboru nie miałam. Mógł być ciemny wpadający w wenge i taki typowy orzech. Najbardziej pasował. Do tego brama Hormana w podobnym odcieniu - Dark Oak. Problem mam z drzwiami wejściowymi - kolory, które ma nie do końca mi pasują Drzwi chcę mieć proste, gładka tafla, bez żadnej szyby (ale są przeszklenia boczne i górne). Coś takiego, tylko gładkie, nie listewkowe i z bocznymi przeszkleniami




lub takiego, tylko bez przeszkleń w skrzydle drzwi:



Czy ktoś ma jakieś sugestie gdzie coś takiego można zamówić???[/LIST]

Dzisiaj przyjechało zielone drewno na dach! Będzie się stawiać więźba Panowie mi wczoraj coś balowali i jakoś wolniej prace idą...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar bami
    Witaj,
    ooo, dziennik Balbiny
    30 zł za m to przeciętna cena warszawska, jeżeli Twoi panowie od tynków się sprawdzą, chętnie ich wezmę...
    Co do drzwi - mam takie same potrzeby jak Ty ma być prosto i w dobrym gatunku. Niestety nie pomogę, bo jeszcze do drzwi nie dojechałam...
    Czy Adams to okna drewniane? Polecasz Starego? Wiele dobrego pisały o nim dziewczyny... A cenowo jak to wygląda w porównaniu z innymi?
    Pozdrawiam.
    Jak mi mój mały pozwoli, to przerzucę cały dziennik
  2. Avatar Balbina200
    Dużo do przerzucania jeszcze nie ma To dopiero początek
    Stary czyli Krzysztof Wycech jest normalnym, spokojnym człowiekiem, zaangażowanym w swoją pracę. Trzy razy już przyjeżdżał do mnie na pomiary i się nie krzywi (daleko też nie ma - ulica obok). Poradzi, nie naciska na droższe rozwiązania, chce, żeby było jak należy. Okna biorę PCV. Ma ciepłe profile i szybę 0,6 (którą teraz podobno zmienili na 0,5 w tej samej cenie). Cenowo taki sam poziom jak inne firmy (sprawdziłam pięć innych). Nie wiem tylko czy drzwi będę brała od niego - czekam jeszcze na ofertę, ale na wszelki wypadek szukam na własną rękę.
  3. Avatar Balbina200
    Acha! A tynki to polecana firma SAIN. Spotkałam się z Hubertem. Rany, to taki młody chłopak! Ale konkretny, rzeczowy i pilnuje interesu! Najbliższy termin na lipiec - choć wolałabym połowę czerwca (i podobno lipcowe już się kończą, a ma pięć ekip - looknęłam w notesik.
  4. Avatar monika i lukasz
    U nas na śląsku 27 zł/m2 lub 14 zł/m2 sama robocizna
  5. Avatar Balbina200
    Wielkie dzięki! Będę spokojniejsza, że podjęłam dobrą decyzję
  6. Avatar bami
    Cytat Napisał Balbina200
    Acha! A tynki to polecana firma SAIN. Spotkałam się z Hubertem. Rany, to taki młody chłopak! Ale konkretny, rzeczowy i pilnuje interesu! Najbliższy termin na lipiec - choć wolałabym połowę czerwca (i podobno lipcowe już się kończą, a ma pięć ekip - looknęłam w notesik.
    Podrzuć proszę tel do Huberta, bo do Starego mam
    Ech Dziewczyno, idziesz jak burza...
    A ja tak z innej beczki: masz już projekty reku, alarmu i odkurzacza centralnego? Kiedy się z tym należy ogarnąć? Ja już chyba powinnam zbierać jakieś oferty....
  7. Avatar Balbina200
    Hubert - SAIN tynki 509 499 922
    projekt reku mam - zdecydowałam się na firmę Jarosław Goszcz (też z Forum) - ze wszystkich ofert byli najbardziej rozsądni cenowo - za orurowanie naszego dużego domu (czyli całość instalacji bez rekuperatora) - materiał (rury od razu ocieplone i zafoliowane) i robocizna chcą 10 tys. W porównaniu z innymi ofertami - świetna cena! Umowy jeszcze nie mam - mamy spotkać się w najbliższym tygodniu i dopiąć sprawy formalne. Koło 10 maja mogą wchodzić.
    W sprawie alarmu też ustalam szczegóły, a z odkurzaczem rozmawiam w wolnym czasie. Jestem na etapie sprawdzania ofert.
  8. Avatar bami
    Dzięki!
    Ja mam całą listę spraw do załatwienia od zaraz i widzę, że "nie zdążam"... Ekipa ma wchodzić w maju, a ja muszę im jeszcze skołować domek holenderski, bo z daleka przyjeżdżają. Właśnie zainstalowałam prąd na działce, zaraz będzie też woda. Nie myślałam, że mając media w ulicy trzeba się jeszcze tyle nakorowodzić. Co do reku - ciągle się zastanawiam czy warto. Moją największą wątpliwością jest rodzaj i natężenie dźwięku, które toto wydaje... Napisz proszę co Cię przekonało do instalacji. A myślałaś o klimatyzacji?
  9. Avatar Balbina200
    Cytat Napisał bami
    Dzięki!
    Co do reku - ciągle się zastanawiam czy warto. Moją największą wątpliwością jest rodzaj i natężenie dźwięku, które toto wydaje... Napisz proszę co Cię przekonało do instalacji. A myślałaś o klimatyzacji?
    Przede wszystkim jakość=świeżość powietrza w domu. Mamy ekstra klimat na zewnątrz i uważam, że warto mieć to na stałe w domu Ponadto budujemy z silki i przy ociepleniu styropianem dom będzie jak termos. Reku jest niezbędna
    A co do dźwięku to podobno są bardzo ciche rekuperatory i przy podwieszeniu pod sufitem nie słychać ich Potwierdzę, jak zamontuję! A klimatyzacja? Nie wiem. Mam nadzieję, że reku nam wystarczy