dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jimminen

Zaczynamy... ale czy zdążymy na euro2012???

Oceń ten wpis
Witam Wszystkich forumowiczów
Czas zacząć budować... właściwie to dopiero podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy, działka jest, ale niestety plan zagospodarowania kończy się na ulicy przy działce.

Pozostaje WZ, mam nadzieję, że nie potrwa to zbyt długo, ale jest i dobra strona tego czekania, a mianowicie gromadzenie wiedzy i zbieranie doświadczeń użytkowników swoich domków.

Pierwsze decyzje już podjęte:
piwnicy brak --- finanse,
ściany - silka, - dzięki temu forum.
dach - dachówka ceramiczna,
ocieplenie --- ??? (styro - wełna) oj będzie trochę czytania, a na końcu i tak wiem że nic nie wiem i policzę dostępne dukaty ....
ogrzewanie gaz chociaż na przeciwko ulicy jest apartamentowiec (made in Poland)
i można rozważyć mpeca... a przede wszystkim policzyć i jeszcze raz policzyć

Ale kwestia podstawowa to ostra granica z sąsiadem... kleić się czy się nie kleić oto jest pytanie?

na plus
więcej miejsca na podjazd i dom (działka nie za duża)
wszystkie ściany zewnętrzne sąsiadują z powietrzem...

na minus
problemy z fundamentem podkopywanie sąsiada, a to dom mający już na karku ładnych parę lat... nie chciałbym mu ściany zawalić ,
mniej okien ciemniejsze pokoje i salon...
wspólna ściana...

cdn...
Tagi - katalog słów kluczowych: budowa domu Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Mona7
    Witamy, znam to czym więcej się czyta tym więcej się ma pytań i dylematów Powodzenia
  2. Avatar jimminen
    Czasami zmieniamy pogląd o 180 stopni by po czasie wrócić do pierwotnych założeń.

    Jedno już wiem muszę jeszcze przed wizytą u architekta wiedzieć czego chcę.
    Ale narazie to mam batalie urzędową a w Krakowie to podobno jakiś kuriozum sądząc po opiniach na mieście.
  3. Avatar Basia_KRK
    Potwierdzam niestety... jestem z Krakowa i przeszliśmy swoje... najpierw WZ, potem PNB - masakra... Życzę dużo cierpliwości! PS. Jakie biuro architektoniczne wybraliście?
  4. Avatar jimminen
    Cytat Napisał Basia_KRK
    Potwierdzam niestety... jestem z Krakowa i przeszliśmy swoje... najpierw WZ, potem PNB - masakra... Życzę dużo cierpliwości! PS. Jakie biuro architektoniczne wybraliście?

    Wybraliśmy ludzi z DomPasja z Wadowic, po pierwsze to podoba nam się ich styl, po drugie cena, a po trzecie papieskie miasto zobowiązuje do prawości i rzetelności...

    Usytuowanie domu mamy wymuszone i rozkład pomieszczeń za tym idzie, a przeróbka gotowca z liczeniem konstrukcji itp... wyszłaby tak samo, a tak mamy projekt bez adaptacji - która będzie się sprowadzała do osadzenia go na mapce - warunki techniczne standardowe.

    Aha mamy już WZ

    pozdrawiam