dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Saga - nasze miejsce na ziemi :)

Zima - trzyma

Oceń ten wpis
Zima...
najpierw mróz, teraz śnieg... nic się nie dzieje na budowie.

Ostatnio wybrałem się zobaczyć jak to wygląda. Wszędzie biało - nawet nasz strumyk, który w największe upały płynął sobie raźno jest skuty lodem...
Na szczęście woda w studni nie zamarzła (geotermia czy cuś )

Czas upływa na szukaniu rozwiązań co do ogrzewania, wentylowania i innych 'szczegółów technicznych' dotyczących naszego domku.
Na chwilę obecną skłaniam się ku rekuperacji z glikolowym wymiennikiem gruntowym, ogrzewanie gazowe (bo rura już zakopana - czeka na podłączenie ) podłączone do podłogówki tam gdzie terakota (wiatrołap, łazienki, hol, kuchnia) i grzejników tam gdzie parkiet/panele (sypialnie i salon) oraz kominek - ale zwykły, bez płaszcza czy DGP - myślę że reku poradzi sobie z rozprowadzaniem ciepła wytwarzanego przez kominek.

Jeśli macie doświadczenia, sugestie do takiego rozwiązania to prosze o podzielenie się radami.

Pozdrawiam i byle do wiosny
Tagi - katalog słów kluczowych: saga domowe klimaty apa Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar eliop
    U mnie aż ciężko dostać się an tył domu - tyle śniegu
  2. Avatar SebastianiJustyna
    U nas na kujawach jeszcze w zeszył tyg. jak byłem, zero śniegu, zresztą jak widać u mnie na fotkach, a teraz......;/
  3. Avatar tommy72
    W sobotę pojechałem zobaczyć co tam słychać na budowie... śnieg się stopił, miejscami - tam gdzie jakieś dołki - to stoi woda, błoto jak się patrzy... Mam nadzieję, że z czasem jak się wybuduje i uporządkuje to da się temat błota opanować... w końcu płynie ten strumyk/rów - jest gdzie nadmiar wody puścić...

    Reasumując - czekamy na regularną wiosnę, żeby się dało zacząć normalne budowanie
  4. Avatar R&K
    raczej bylbym daleki od robienia i podłogówki i kaloryferow chyba ze bufor i zawory termoregulacyjne , bo podłogówka innej temeperatury zasilania potrzebuje niz kaloryfery (te 2 potrzebuja 2x wyzsza temperature wody!!! = wiecej grzania = wiecej kasy wydajesz)