dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowy Bonifacego

Etap drugi- architekt

Oceń ten wpis
Jesteśmy umówieni już z architektem. Nie wiem czy dobrze robimy bo to nasz znajomy. Głupio się zapytać o kasę przed spotkaniem, ale moży Wy mi powiecie, ile kosztuje adaptacja projektu?

Zmiany które musimy zrobić-
zmiana kąta nachylenia dachu o 8st, wydłużenie ścianki w sypialni i przeniesienie komina na zewnętrzną ścianę dachu.

Jak możecie to napiszcie jak to u Was wyglądało.

Będę baaardzo wdzięczna
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Klasyka
    Witam
    Ja za adaptację gotowego projektu, polegajacą na dorysowaniu pomieszczenia za garażem i podciągnięcia poddasza nad garażem tak aby powstały 2 użytkowe pomieszczenia płaciłam 2000 zł plus do tego 500 zł projekt zjazdu z działki, 82 zł wniosek o lokalizację zjazdu z działki (UM) 500 zł projekt przyłącza wody, 400 zł projekt gazu, 600 zł mapka do celów projektowych. A w przypadku przyłącza wody dobrze przemyśl i rozeznaj możliwość pominięcia studzienki wodomierzowej jeśli masz możliwość zainstalowania modomierza w domu za pierwszą ściana budynku w odpowiednio zabezpieczonym pomieszczeniu np kotłownia, pralnia etc. zanim zlecisz projekt przyłącza ja to przegapiłam i znów muszę płacić za projekt . Powodzenia w razie czego służę radą
  2. Avatar K&Z
    Witam
    My za adaptacje projektu gotowego zaplacilismy 6000zl. Adaptacja polegala na zmianie technologii wykonania domu zamiast bala na parterze murowana z suporexu + 15cm ocieplenia ze styropianu, na poddaszu zabudowa szkieletowa. Podwyzszylismy podmurowke o 15 cm, przez co fundament wyszedl wyzszy, wydluzylismy taras (lacznie z dachem) o pol metra, pozmienialismy wymiary okien, zlikwidowalismy lazienke na poddaszu. Lacznie architekt wiecej sie nakreslil niz nazmienial, przez co troche marudzil, ze projekt jest caly czerwony, no i caly czas mial parcie, zeby wcisnac nam projekt gotowy z jego pracowni. Uparlismy sie przy swoim i musial ustapic bo zagrozilismy, ze znajdziemy innego architekta.

    Jesli chcecie sie zorientowac ile mniej wiecej ilebiora architekci w Waszym regionie to wyszukajcie adresy i telefony okolicznych biur projektowych i zadzwoncie do nich. Ja tak zrobilam. Dzwonicie, mowicie, ze macie projekt gotowy o takiej i takiej powierzchni uzytkowej, dach ilo-spadzisty o jakim nachyleniu i kilka podstawowych informacji, ze chcielibyscie wykonac przy adaptacji kilka zmian - jakich i ile szacunkowo by taka adaptacja kosztowala.
    Jak zadzwonilam do jednego architekta to wstepnie wycenil swoja adaptacje na 8000zl (przy czym chcial zobaczyc projekt zeby sprecyzowac wycene) a projekt indywidualny od 12000zl. Zdecydowalam sie na drugiego architekta, przez telefon za adaptacje zaspiewal 5500 (po ogledzinach projektu wyszlo mu 6000 za calosc prac) a za projekt indywidualny zazyczylby sobie okolo 10000. Mielismy z nim troche przejsc, bo to czlowiek starej daty i trzeba mu bylo wybic z glowy kilka jego dziwnych pomyslow ale ogolnie jest ok, jest teraz naszym kierownikiem budowy i jestesmy z niego zadowoleni.

    Nie bojcie zapytac sie o cene. Czasem ze znajomymi wspolpracuje sie ciezej niz z obcymi, bo pewnych zeczy nie wypada powiedziec, bo sie obrazi albo cos. No i czasem wychodzi tak, ze po znajomosci wcale nie wychodzi taniej...
  3. Avatar lola_lilu
    No właśnie tego się boję... że po znajomości nie wyjdzie taniej. To kolega który będzie prowadził budowę jako kierownik budowy. Nie wiem sama jak to ugryżć...

    Mam ostatnio silne nerwobóle od tego... Mąż podliczył materiały i wyszło całkiem całkiem, ale nie wiem ile będzie kosztować robocizna za SSO/ Jedni mówią 30000 jedni 25000 a inni, że 40000

    i jak tu być mądrym...
  4. Avatar tereska77
    witam
    ja za adaptacje projektu placilam 1500zl+ 300zl za wymalowanie zjazdu na dzialke
    kierownik budowy 1500zl