dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

malgorzata i piotrek

Powoli wyłazimy z ziemi :-)

Oceń ten wpis
W naszym Haroldzie wprowadziliśmy jedną znacząca zmianę: doprojektowaliśmy piwnicę z kotłownią na paliwo stałe. Spory wydatek na początku, ale piwnica się przyda. Jak w opisie, powoli wychodzimy z ziemi, po niedzieli lejemy strop od piwnicy i murarze zaczynają ściany. W załączeniu kilka zdjęć z realizacji. Proszę o uwagi jak podzielić piwnicę, żeby to miało ręce i nogi.
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0881.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	186140   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0886.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	186141   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0888.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	186143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0889.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	186144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0891.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	186145  

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jasiulek
    Hej hej! Jeśli chodzi o to duże okno tarasowe, to wymiary pozostawiliśmy takie same 230x300. Drzwi tarasowe zmniejszyliśmy do klasycznej dziewięćdziesiątki, bo nikt nie chciał nam tak szerokiego na 120cm skrzydła zrobić. W sumie nie żałuję - przejście jest treściwe i wystarczające Zrezygnowaliśmy natomiast z tego drugiego wielkiego okna salonowego na rzecz klasycznego 150x150 przez co salon stał się bardziej ustawny. W łazience natomiast mamy okienko 90x150 i jest to stanowczo lepsza wersja niż projektowa. W garażu zamiast okna na tylnej ścianie mamy drzwi wejściowe ze względów czysto praktycznych. Mam taką małą sugestię - niestety powierzchnia dachu nie zgadza się w rzeczywistości z tym, co jest w projekcie - przygotujcie się psychicznie na 270m2 blachy lub dachówki
  2. Avatar jasiulek
    PS. Dziękuję za miłe słowa dotyczące naszego Harolda Pytajcie o co tylko chcecie
    Przypomniało mi się jeszcze coś a'propos drzwi zewnętrznych frontowych - zwróćcie uwagę na wymiary-wysokość otworu to aż 235cm, czyli są to drzwi niestandardowe. My się tak niestety pomyliliśmy i potem trzeba było dziurę nad drzwiami łatać :/
    Updated 29-04-2013 at 17:46 by jasiulek
  3. Avatar malgorzata i piotrek
    Witam.
    Dzięki za uwagi, tak właśnie myślałam, że coś z tymi wymiarami jest nie tak, nawet powierzchnia użytkowa na stronie www, która sprzedaje projekt jest inna a w rzeczywistości jest inna. Ja już na etapie fundamentów pojechałam do firmy produkującej okna i tam pan mi uświadomił, że okna są nie wymiarowe i w razie reklamacji, nikt mi jej nie uzna "bo pani tak chciała- klient nasz pan". My się zastanawiamy nad drzwiami dwuskrzydłowymi, tylko nie wiem czy się zmieszczą. Rozmawiałam z murarzami, stwierdzili, że wszystko się da... Zobaczymy, jak na razie do drzwi jeszcze daleko. Odnosnie tego okienka w garażu, to też zastanawiam się nad zmianą na drzwi.
  4. Avatar malgorzata i piotrek
    Ps. Mam pytanie, ile Was wyniósł dach? My się zastanawiamy nad blachą trapezówką.
  5. Avatar jasiulek
    Mamy na dachu Ruukki Finerę w kolorze czarnym - pokrycie z dodatkami, membraną i rynnami kosztowało nas niecałe 20 000, więźba i łaty 11 000, ale dlatego aż tyle, bo początkowo chcieliśmy dachówkę i więźba była zgodna z projektem (a mogła być nieco cieńsza). Robocizny nie liczę, bo dach zakładał mój teść, który jest dekarzem. Jeśli chodzi o drzwi dwuskrzydłowe bądź te z dostawką - może być ciasno wtedy w wiatrołapie i wtedy żadna szafeczka czy półka na buty się nie zmieści. Drzwi w garażu są bardzo trafione, bo jednak ta komunikacja z ogrodem jest potrzebna Generalnie projekt jest fajny, jak już pójdą Wam ściany do góry, to myślę, że będziecie zadowoleni z efektu
  6. Avatar jasiulek
    Zapomniałam jeszcze napisać o reszcie okien - pozmienialiśmy wszystkie 140x150 na 150x150 - i to są okna typowe Generalnie oszklenie chałupki 3-szybowymi okienkami wyniosło nas 10 000 z montażem.
  7. Avatar malgorzata i piotrek
    My się powoli rozgladamy za drzewem na dach, byłam w trzech miejscach, ceny plasują się od 7300 do 10000... Zrobiliśmy też jak narazie jedną wycenę okien, wyszło ok 13000 z montażem ( wycena wg. projektu, bez zmian)- okna dwuszybowe, sześciokomorowe. Mam jeszcze czas na rozglądanie się za innymi ofertami, więc napewno znajdę jeszcze coś w lepszej cenie.