dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz mały domek

8. Wentylacja i instalacja elektryczna oraz odgromowa

Oceń ten wpis
a) Wentylacja
Wentylacja ma być mechaniczna z odzyskiem ciepła- wiadomo energooszczędność ( tu pytanie do samorobów – czy udało się komuś zrobić sprawny re prekursor którym chciałbym się pochwalić, pokazać ? ) . Nurtuje mnie kwestia GWC, w sumie fajnie by było mieć, ale:
rurowy podobno lubi się czasem zabrudzić, żwirowy to chyba nie dla mnie bo wody gruntowe, czyli pewnie glikolowy, ale to kosztuje. Na razie jestem w kropce i nie wiem na co się zdecydować, czas pokaże, musze się dokształcić.
Jak to jest z tą izolacja przewodów wentylacyjnych, dal tych co chcą dofinasowanie do domu energooszczędnego jest to konieczność – ale czy tak ma sens ?
b)Instalacja elektryczna
Jak już wcześniej wspominałem mam zaufanego Pana Elektryka który ma fach w ręku i 1 000 lat doświadczenia. I tu pytanie do forumowiczy czy w ostatnich latach nastąpiły jakieś istotne zmiany w technologii lub też metodologii wykonania instalacji elektrycznych które mogły by sprawić iż zatrudnianie „starego elektryka” może nie być dobrym pomysłem ? ( mam nadzieje że Pan Elektryk nigdy nie przeczyta tego dziennika : )
b) Instalacja odgromowa
Według mnie instalacja odgromowa jest niezbędna, jednak nie wiem jak ją zrobić w przypadku płyty fundamentowej – temat był poruszany na forum ale jakiś spójnych wniosków jeszcze nie udało mi się wyciągnąć ( pewnie za mało jeszcze przeczytałem ).
Czy z tematem uderzyć do Pana Elektryka, czy potrzebny jest jakiś bardziej specjalistyczny specjalista ? : )
Tagi - katalog słów kluczowych: instalacja elektryczna, instalacja odgromowa Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Szkieletoradi
    Piszesz że instalacja odgromowa jest niezbędna, więc zapytam skąd ta opinia. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie ma żadnej, podkreślam żadnej gearancji, że po uderzeniu w nią wyładowania elektryczne nie uszkodzą twojej chałpy.
    PS
    Tak przy okazji rachunek prawdopodobieństwa uderzenia pioruna w dom jest podobny do tego o wygraniu w totka. Jak wygrasz to rób tą instalacje i rekuparator który wbrew temu co piszesz nie ma nic wspólnego z energooszczędnąścią bo do pracy potrzebuje prądu w przeciwieństwie do normalnej szeroko stosowanej wentylacji